У «справі Аблямітова» заслухали анонімного свідка

Новини України та світу
Ірина Требунських
26 Грудня 2020, 13:00
Ірина Требунських
26 Грудня 2020, 13:00

В Кіровському районному «суді» відбулося засідання щодо кримчанина Меджита Аблямітова, затриманого за нібито «участь у добровольчому кримськотатарському батальйоні імені Номана Челебіджихана». Про це розповів адвокат Айдер Азаматов, передає «Кримська солідарність».

Під час цього засідання був допитаний прихований свідок сторони звинувачення під псевдонімом «Умєров». Цей свідок заявив, що у січні 2016 року начебто вступив до лав батальйону, бо йому за це «пообіцяли 8000 гривень».

«Умєров» заявив, начебто познайомився з Аблямітовим у квітні 2016 року, коли той прибув до батальйону, де вони разом займалися господарчими справами. Він зазначив, що не бачив, щоб звинувачений мав доступ до зброї чи ходив озброєним.

Я запитав, з яких причин Аблямітов прибув до батальйону, свідок сказав, що «за якимось релігійних міркувань». Свідок і гадки не мав, з яких причин Аблямітов прибув для участі у батальйоні, він взагалі не розбирається у мотивах створення формування, — пояснив адвокат.

Також сторона захисту зазначила, що стиль і форма відповідей дуже схожа з тими, які давав Рустем Османов. «Тобто в нас є здогадки, що секретний свідок — це той самий свідок, який вже був у залі «суду» і виступав відкрито», — додав Азаматов.

Під час наступного засідання має відбутися допит вже п’яти свідків.

⚡«СЕГОДНЯ БЫЛ ДОПРОШЕН СЕКРЕТНЫЙ СВИДЕТЕЛЬ», - адвокат Айдер Азаматов

⚡«СЕГОДНЯ БЫЛ ДОПРОШЕН СЕКРЕТНЫЙ СВИДЕТЕЛЬ», - адвокат Айдер АзаматовСегодня, 25 декабря 2020 года в Кировском районном суде состоялось судебное заседание по «делу Меджита Аблямитова». В ходе которого был допрошен скрытый свидетель обвинения.О подробностях данного заседания в нашем видеосюжете.

Posted by Крымская солидарность on Friday, December 25, 2020

Як повідомляли «Кримські новини», 19 серпня ФСБ опублікувала відео обшуку та затримання в незаконно анексованому Росією Криму жителя Іслямтерецького (Кіровського) району, якого вони підозрюють у начебто «участі у незаконному збройному формуванні батальйоні імені Номана Челебіджихана». Затриманим виявився  25-річний Меджит Аблямітов.

Вже 14 жовтня адвокат Айдер Азаматов інформував, що Меджита Аблямітова незаконно продовжують тримати за ґратами попри закінчення терміну запобіжного заходу. Також окупаційний «суд» двічі продовжив кримчанину запобіжний захід без присутності його адвокатів.