У США нагадали про свою позицію щодо Росії у G7

Новини
Ірина Требунських
19 Листопада 2020, 12:48
Фото: AFP
Ірина Требунських
19 Листопада 2020, 12:48

Палата представників Конгресу США ухвалила законопроєкт, який не допускає участі Росії в зустрічах «Великої сімки» (G7). Як передає «Голос Америки», в проєкті закону забороняється використання Вашингтоном федеральних коштів з метою «підтримки або сприяння відновлення G8 за участі РФ».

Заборона діятиме доти, доки Росія не припинить будь-яке втручання у вибори в США або в інших країнах G7, державах НАТО і ЄС, повністю виконає свої зобов'язання в рамках Мінських домовленостей, припинить незаконну окупацію Криму, Південної Осетії і Абхазії і виведе свої війська з Придністров'я, — йдеться у повідомленні.

Цей законопроєкт тепер має розглянути ще Сенат. У разі затвердження, проєкт надійде на підпис президенту.

Водночас Reuters, посилаючись на власні джерела, стверджує, що попередній президент США Дональд Трамп не планує приймати саміт країн G7 після скасування червневих зборів через пандемію COVID-19. «Адміністрація Трампа не проводила інформаційних заходів щодо дат або порядку денного для можливого саміту G7. Незважаючи на те, що онлайн-зустріч усе ще можлива, жодної заяви не було зроблено», — зазначило одне з політичних джерел.

Офіційно Білий дім від коментарів відмовився.

Як повідомляли «Кримські новини», у Білому домі планували провести очну зустріч лідерів «Великої сімки» наприкінці червня у Вашингтоні, незважаючи на пік захворюваності на COVID-19 в країні.

21 липні група з 12 сенаторів США на чолі з демократом Діком Дурбіним опублікували резолюцію, в якій виступають проти повернення Росії до «Великої сімки».

Нагадаємо, у грудні 2019 року Палата представників Конгресу США підтримала резолюцію, якою закликала не повертати Росію до «Великої сімки», зокрема, через окупацію Криму і війну на Донбасі.