«У США обговорюють впровадження нових санкцій щодо «Північного потоку–2» — посол Гренелл

Новини України та світу
Ірина Требунських
27 Травня 2020, 16:46
Ірина Требунських
27 Травня 2020, 16:46

США може застосувати нові санкції проти проекту газопроводу «Північний потік–2». Про це заявив посол США у Німеччині Річард Гренелл в інтерв'ю виданню Handelsblatt.

Гренелл закликав федеральний уряд переосмислити свою політику щодо Росії.

Німеччина повинна припинити годувати звіра, не заплативши при цьому достатньо в НАТО, — сказав він.

Зазначається, що нові санкції можуть торкнутися компаній, які використовують спеціальне обладнання для обслуговування трубопроводів, або власне покупців російського газу. Відповідні обговорення вже тривають у Вашингтоні.

«Подальші санкції мають двопартійну підтримку. Незважаючи на виборчу кампанію, законодавство може бути швидко ухвалене», — додав Гренелл.

У травні 2020 року стало відомо, що російське судно «Академік Черський», за допомогою якого можуть завершити укладання труб, прибуло до Німеччини. Тут на нього чекав ще один російський будівельний корабель «Фортуна».

Сам Гренелл виїхав з Берліна у неділю, і вже не повернеться на посаду посла.

Як повідомляло QHA media, у грудні 2019 року представник компанії-розробника газопроводу «Північний потік–2» (Nord Stream 2) подав заявку владі ФРН з проханням про дозвіл продовжити будівництво навесні та влітку 2020 року.

У відповідь суд Європейського союзу оголосив рішенняпро те, що російський газопровід «Північний потік–2» має діяти відповідно до регулювання ЄС і не має права на виняток.