У Стамбулі прийнято Декларацію незалежності Інгушетії (Відео)

Новини України та світу
Асіф АлієвQHA
12 Січня 2023, 10:53
Асіф АлієвQHA
12 Січня 2023, 10:53

7 січня у Стамбулі інгушські активісти заявили про ухвалення Декларації про незалежність Інгушетії.

Декларацію проголосив представник Комітету Інгуської Незалежності (КІН) Ахмад Оздо (Оздоєв).

У документі йдеться, що найважливішою метою для учасників є відновлення суверенітету Інгуської республіки та підготовка до виходу зі складу Росії.

«Ми маємо намір домогтися міжнародного визнання геноциду інгушського народу у 1944 році, а також етнічних чисток 1992 року у Приміському районі. У разі повного розвалу чи переформатування Росії народ Інгушетії залишає за собою право на повернення своїх історичних територій, а також відшкодування моральної та матеріальної шкоди заподіяної у 1944-57 рр. та 1992 році», - зачитав декларацію Оздо.

Ахмад Оздо засудив російське вторгнення в Україну та інші країни й заявив про «непричетність інгушського народу до злочинів Російської імперії, СРСР та РФ».

Декларацію незалежності підтримав народний депутат України Олексій Гончаренко.

Зазначимо, що Комітет Інгуської Незалежності – це громадський рух, створений незалежними представниками інгушської національності, які відстоюють право інгушського народу на свободу та незалежність.

В інтерв'ю виданню «Фортанга» представник комітету на умовах анонімності заявив:

«Необхідна суспільно-політична робота, боротьба з історичними фальсифікаціями, налагодження міжнародних зв'язків та підготовка до дій, які необхідно буде здійснити в момент чергового неминучого процесу зміни адміністративних кордонів Росії, або її повного розвалу, або зміни політичного режиму. Ми не бажаємо війни та кровопролиття, ми лише хочемо реалізувати своє право на суверенітет і незалежність. Але при цьому ми не маємо ілюзій», — сказав він.

Тим часом у КІН також важко відповісти на запитання, яким буде політичний устрій незалежної республіки:

«Інгушський народ є у своїй абсолютній більшості мусульманами, і природно, подальшу долю народу після деокупації вирішуватимуть наші шановні старійшини та ісламські вчені. Інгушетію ми бачимо незалежною та квітучою, відкритою до діалогу, до миру та добросусідства».

В організації заявили, що поки що не розголошують імена учасників комітету «з міркувань безпеки», але при цьому всі вони є представниками інгушського народу.

Раніше татарський уряд у вигнанні звернувся до Президента Польщі - Анджея Дуди, голові правлячої партії Польщі "Право і справедливість" Ярослава Качиньского, віцеспікера польського Сейму Малгожати Госевської, депутатів Сейму Республіки Польща з проханням визнати незалежність Республіки Татарстан.

30 листопада 2022 року у Верховній Раді зареєструвалиміжфракційне об'єднання (МФО) «Вільна Ічкерія». МФО визнає суверенітет Чеченської Республіки Ічкерія, визнає її окупованою російською федерацією та вітає ідею деокупації Чеченської Республіки Ічкерія (ЧРІ) та повернення їй незалежності.

Раніше QIRIM.News взяло інтерв'ю у прес-секретаря чеченського батальйону імені Шейха Мансура Іслама Бєлокієва. У розмові з агентством «Кримські новини» Бєлокієв розповів про те, де і хто воює у батальйоні імені Шейха Мансура, про протести на Північному Кавказі, роль Туреччині та свої плани у Криму.