У Стамбулі створено операційний центр із вивезення зерна з України

Новини України та світу
Асіф АлієвQHA
28 Червня 2022, 10:25
Асіф АлієвQHA
28 Червня 2022, 10:25

Керівник управління зі ЗМІ та комунікацій офісу президента Туреччини Фахреттін Алтун заявив про досягнення консенсусу щодо створення "операційного центру", який займатиметься питанням вивезення зерна з України.

Як повідомляє "Європейська правда", про це Алтун заявив в інтерв'ю італійській газеті Il Messagero.

"Ми грали роль посередника, і в результаті наших переговорів було досягнуто консенсусу щодо створення операційного центру в Стамбулі. Ми сподіваємося, що завантажені зерном судна вирушать якнайшвидше", – сказав чиновник.

Він додав, що Туреччина приділяє велике значення безпечному виконанню цього процесу та запобіганню будь-яким інцидентам:

"Маємо обережний оптимізм, що відчутні кроки в цьому питанні можуть бути зроблені незабаром".

Алтун також висловився з приводу ролі Туреччини у війні між Росією та Україною: за його словами, Анкара прагне сприяти "справедливому світу" за будь-яких обставин, розкритикувавши неназвані країни, які нібито виступають за затяжну війну з метою виснаження РФ.

Радник Ердогана заявив, що Туреччина не приєднуватиметься до санкцій проти Москви, якщо їх не буде введено на рівні ООН.

Раныше Алтун заявив, що Туреччина за будь-яких умов виступає за справедливий мир між Україною та Росією.

27 червня заступник голови Ради безпеки та зовнішньої політики при президенті Туреччини та головний радник Реджепа Тайіпа Ердогана — Ібрагім Калин заявив, що Туреччина не має планів і надалі приєднуватися до санкцій проти Росії.