У Стамбулі створюють Асоціацію кримськотатарських бізнесменів Туреччини, Румунії та України

Новини
Асіф АлієвQHA
23 Вересня 2019, 18:27
Асіф АлієвQHA
23 Вересня 2019, 18:27

Асоціація кримськотатарських ділових людей Туреччини, Румунії та України (TURKSİD) — так називається організація бізнесменів, яка почне діяти з 1 жовтня 2019 року.

Про її створення повідомили QHA media її засновники, які зібралися у Стамбулі.

Мета Асоціації — сприяти розвитку ділових зв'язків між кримськими татарами в країнах їхнього проживання.

TURKSİD, як планують організатори, також діятиме в інших куточках світу, де проживає кримськотатарська діаспора. Сама ідея створення організації обговорювалася з лідером кримськотатарського народу Мустафою Джемілєвим, який підтримав цю ініціативу.

За словами одного із засновників організації, члена правління стамбульського відділення Товариства культури та взаємодопомоги кримських татар Туреччини Ерхана Баштухана, офіційне відкриття Асоціації відбудеться у листопаді цього року, на заході очікується участь українських і турецьких міністрів та дипломатів.

Українську сторону в TURKSİD представляє колишній координатор QHA media і бізнесмен Ісмет Юксель, а румунську сторону — Неджат Салі.

Ерхан Баштухан висловив надію, що у майбутньому філії Асоціації будуть відкриті у Польщі, Литві, Латвії, а також в інших країнах Центральної Європи.