У Татарстані хочуть визнати Всетатарський громадський центр «екстремістською організацією»

Новини України та світу
Асіф АлієвQHA
15 Січня 2021, 14:16
Асіф АлієвQHA
15 Січня 2021, 14:16

Прокуратура Республіки Татарстан (входить до складу РФ) направила до Верховного суду республіки заяву щодо визнання Всетатарського громадського центру (ВТГЦ) екстремістською організацією.

Про це «Idel.Реалії» повідомив лідер ВТГЦ Фаріт Закієв. Прокуратура також підтвердила виданню цю інформацію.

За словами Закієва, він отримав повідомлення від прокуратури з вимогою визнати центр екстремістським, а також ліквідувати його. Раніше він заявляв, що проти центру почалася дослідча перевірка за статтею 282 Кримінального кодексу РФ — «розпалювання ненависті або ворожнечі, а також приниження людської гідності» — за виступи на мітингу «День пам'яті» у 2019 році.

У 2020 році традиційний мітинг «День пам'яті» (на честь взяття Казані московським царем Іваном Грозним у 1552 році) влада спочатку заборонила проводити, але пізніше суд став на бік організаторів і схвалив акцію протесту. Сам Закієв неодноразово ставав об'єктом уваги місцевих силовиків.

За минулий рік його тричі притягували до адміністративної відповідальності за порушення правил проведення мітингу. Після двох призначених штрафів на Закієва склали протокол про неодноразове порушення правил проведення публічних заходів. За це суд призначив йому 60 годин обов'язкових робіт.

ВТГЦ проводив кампанії зі збереження татарської національної ідентичності, а також мови і культури.

Нагадаємо, у травні 2017 року суд міста Набережні Челни (РФ) визнав ВТГЦ екстремістською організацією. Організацію у Набережних Челнах створили татарські активісти, брати Нафіс і Рафіс Кашапови. Рафіс Кашапов виступав проти окупації Криму Росії.

15 вересня 2015 року його засудили до трьох років в колонії загального режиму. Активіст критикував президента РФ Володимира Путіна за вторгнення до Криму і на Донбас. У 2018 році після відбуття тюремного терміну Рафіс Кашапов залишив Росію та отримав статус політичного емігранта у Великобританії. Його брат-близнюк Нафіс Кашапов довгий час жив в Україні, а потім емігрував до Польщі, де дотепер проводить акцій на підтримку України і кримських татар.