У Туреччині 46 кримськотатарських організацій закликали припинити російську окупацію Криму

Новини
Ірина Требунських
28 Жовтня 2019, 10:55
Ірина Требунських
28 Жовтня 2019, 10:55

В Анкарі відбулося засідання платформи за участі 43 кримськотатарських об'єднань і трьох фондів. Підсумком засідання стала резолюція із закликом до світової спільноти припинити незаконну окупацію Росією Криму та захистити від переслідувань окупантів кримськотатарський народ.

Учасники засідання платформи кримськотатарських організацій в Анкарі

Як повідомляє турецька служба QHA media, засідання відкрив голова платформи кримськотатарських організацій і голова Фонду розвитку Криму Уміт Шиліт. Представник Туреччини у Меджлісі кримськотатарського народу, Голова фонду «Емель», продюсер і режисер Зафер Каратай порушив до обговорення питання про підтримку теми Криму в інформаційному просторі Туреччини і міжнародного співтовариства. Як протидіяти поширенню російської пропаганди на території Туреччини — теж стало важливим питанням порядку денного.


Учасниці засідання платформи кримськотатарських організацій в Анкарі

За підсумками засідання платформи учасники підписали резолюцію, в якій зверталися до світової спільноти як нащадки кримськотатарського народу, вигнаного з рідної землі.

Ми, онуки кримських татар, які були змушені емігрувати з Криму, протягом багатьох століть продовжуємо працювати у 43 організаціях і 3 фондах в Туреччині — країні, яка дала нам тепло батьківщини.

У резолюції зазначено, що представники об'єднань і фондів визнають тільки демократичний шлях розвитку.

Ми приймаємо обраний в Криму народом, згідно з демократичними принципами, Курултай і Меджліс кримськотатарського народу як вищий представницький орган. Ми залежимо від тих рішень, які також були ухвалені відповідно до демократичних принципів цими національними установами, і продовжимо працювати в цьому напрямку.

Також учасники кримськотатарських організацій наголосили, що єдиний спосіб припинити порушення прав людини в Криму — це припинити російську окупацію.

Ми ніколи не визнаємо незаконну окупацію Росією нашої батьківщини — Криму — у 2014 році. Вбивства, викрадення, засудження так званими судами наших братів з боку Росії є злочином проти людства і, безсумнівно, посяде своє місце на найпохмуріших сторінках історії. Ми ще раз нагадуємо світу, що для того, щоб покласти край порушенням прав людини і практикам на кшталт депортації нашого лідера і всесвітньо відомого борця за права людини Мустафи Джемілєва і десятків інших людей, потрібно припинити окупацію Криму.

Як повідомляло QHA media, голова комітету парламенту Туреччини з питань зовнішньої політики Волкан Бозкир заявив: «ми ніколи не визнавали і не визнаємо анексію Криму».

Раніше посол Туреччини в Україні Ягмур Ахмет Гюльдере повідомив, що його країна не визнає анексію Криму, і турецька політика тут не зазнала змін.