У Тихому океані зафіксували потужний землетрус: є загроза цунамi по всьому узбережжю

Новини України та світу
Хельга Полтавка
29 Липня 2021, 16:39
Хельга Полтавка
29 Липня 2021, 16:39

На всьому узбережжі Тихого океану оголосили про загрозу цунамі, через потужний землетрус магнітудою 8,2, який зафіксували бiля узбережжя Аляски та Алеутських островiв.

Про це повідомляє Український гідрометцентр, Severe Weather Europe.

Бiля узбережжя Аляски та Алеутських островiв зафiксовано дуже потужний землетрус магнiтудою 8,2.

Це найпотужнiший землетрус у поточному роцi. По всьому узбережжю Тихого океану оголошено про загрозу цунамi, — йдеться у повідомленні.

Попередження про цунамі діє, перш за все, для півдня і південного сходу Аляски, Алеутських островів, а також для прибережних районів Тихого океану від острова Хінчінбрук до острова Унімак.

Декiлька годин тому бiля узбережжя Аляски та Алеутських островiв зафiксовано дуже потужний землетрус магнiтудою 8,2 ❗️...

Posted by Український гідрометеорологічний центр on Thursday, July 29, 2021

Як зазначається, через 15-20 хвилин після основного землетрусу сталося ще три сильних поштовхи магнітудою 6,2, 5,9 і 5,6.

Епіцентр знаходився приблизно в 800 кілометрах від Анкоріджа, найбільшого міста Аляски. Анкоріджу не загрожувало цунамі.

Востаннє землетрус такої сили фіксували у 2018 році на Фіджі.

Центр попередження про цунамі в Тихому океані (PTWC) заявив, що скасував попередження про можливі загрози цунамі для Гаваїв і тихоокеанської території Гуаму в США.

Довідка: в Алеутской зоні субдукції нерідкі сильні землетруси. З 1900 р в межах 250 километрів від сьогоднішньої події відбулося вісім інших землетрусів магнітудою 7,0 і більше. Всі вони відбулися в радіусі 200 км від сьогоднішнього землетрусу M8.2. За останні 24 години в світі було зареєстровано як мінімум 13 землетрусів.

11 березня 2011 року потужний землетрус (9 балів) призвів до масштабного цунамі, через яке постраждала префектура Фукусіма. Тоді загинуло близько 16 тисяч людей і сталося три аварії на ядерній електростанції у Фукусімі.

Нагадаємо, у ніч на 18 червня у результаті рясних опадів затопило окуповану Велику Ялту, річка вийшла з берегів. Внаслідок сильних злив вода винесла у море та на вулиці купи сміття, яке несанкціоновано звозили безпосередньо за місто. Кілька будинків повністю пішли під воду.

У червні затопило домоволодіння у Керчі та сусідньому селі, а також повінь сталася внаслідок злив. 5 липня у Бахчисарайському районі тимчасово окупованого Криму загинула жінка — її унесло потоком води, що утворився через сильні зливи.