У Верховній Раді зареєстрували законопроєкт про колабораціонізм

Новини України та світу
Тетяна Нікішина
23 Лютого 2021, 17:16
Тетяна Нікішина
23 Лютого 2021, 17:16

Народні депутати з фракції «Європейська солідарність» внесли до Верховної Ради законопроєкт про кримінальну відповідальність за колабораціонізм із державою-агресором.

Проєкт закону про внесення змін до Кримінального кодексу України та Кримінально-процесуального кодексу України (про кримінальну відповідальність за адміністративну, економічну, військову, політичну, військово-політичну та іншу співпрацю з державою-агресором — колабораціонізм) зареєстрований під №5135 у вівторок, 23 лютого.

Про це повідомляє пресслужба політсили.

Ініціатори законопроєкту — лідер партії «Європейська солідарність», п’ятий президент України Петро Порошенко, співголови фракції Ірина Геращенко та Артур Герасимов, а також народні депутати Вікторія Сюмар, Ростислав Павленко, Олег Синютка, Максим Саврасов і Микола Княжицький.

Закликаю народних депутатів президентської фракції «Слуга народу» та інші політичні сили розглянути як першочергові наші законопроєкти про кримінальну відповідальність за колабораціонізм, і законопроект щодо недопущення поширення в Україні тез російської пропаганди на кшталт тези про нібито громадянську війну. Це дозволить зупиняти антиукраїнську діяльність не лише окремих політиків, але й політичних партій на кшталт ОПЗЖ, — наголошував напередодні Порошенко.

Нагадаємо, колабораціонізм — добровільне співробітництво окремих груп чи прошарків населення із загарбниками на територіях окупованих ними країн.

Мова не йде про тих, хто на окупованій території під загрозою для життя вимушений працювати в тих чи інших установах, лікарнях і школах. А йдеться, насамперед, про тих, хто на контрольованій території проводить колабораційну роботу добровільно або за гроші. І має бути встановлено чітку кримінальну відповідальність як фізичних осіб, так і політичних партій, і громадських організацій, які проводять цю роботу, фінансуються країною-агресором і звітують перед нею, — пояснює Порошенко.

Як повідомляли «Кримські новини», у підручнику з історії Криму за 10 клас розпалюється міжнаціональна ворожнеча і поширюється наклеп щодо кримських татар. Зі сторінок посібника вчать ненавидіти кримських татар.