У Верховному суді оскаржили указ про санкції до телеканалів Медведчука

Новини України та світу
Тетяна Нікішина
05 Лютого 2021, 11:25
Тетяна Нікішина
05 Лютого 2021, 11:25

Указ президента України Володимира Зеленського про введення в дію рішення Ради національної безпеки і оборони про застосування санкцій до телеканалів «112 Україна», Newsone і ZIK оскаржений у Верховному суді.

Про це йдеться в повідомленні Верховного суду в фейсбуці.

До Касаційного адміністративного суду у складі Верховного суду надійшли два позови громадян, які оспорюють указ президента України від 2 лютого 2021 року №43/2021 «Про рішення Ради національної безпеки і оборони України від 2 лютого 2021 року «Про застосування персональних спеціальних економічних та інших обмежувальних заходів (санкцій)». Згідно із додатком 2 до рішення РНБОУ застосовано персональні санкції щодо низки телеканалів, — повідомляє суд.

У свою чергу журналіст, колишній нардеп і член наглядової ради «Укрзалізниці» Сергій Лещенко в Telegram повідомив, що відповідачем у позові виступає глава держави.

У Верховному суді оскаржують указ президента України Володимира Зеленського про застосування санкцій до телеканалів «112 Україна», NewsOne і ZIK. Відповідачем виступає президент Володимир Зеленський, третьою особою — РНБО, позивачем є адвокат Павло Попков, третіми особами — юридичні особи, на яких накладено санкції, — написав Лещенко.

Як повідомляли «Кримські новини», президент Володимир Зеленський підписав указ, яким увів у дію рішення Ради національної безпеки і оборони України від 2 лютого 2021 року «Про застосування персональних спеціальних економічних та інших обмежувальних заходів (санкцій)». Згідно з рішенням на п'ять років забороняється мовлення трьох телеканалів: NewsОne, «112 Україна» та ZIK.