«У відповідь на акції протесту у Казахстані блокують соцмережі. Влада побоюється свого ж народу», - блогер Сулейменов

Новини України та світу
Ліна Тимошина
05 Січня 2022, 10:42
Фото: Фонд стратегічної культури Казахстану
Ліна Тимошина
05 Січня 2022, 10:42

У відповідь на акції протесту в Казахстані в країні відключається доступ до Інтернету та блокуються соцмережі. Про це у коментарі QIRIM.News, розповів блогер із Казахстану Ерлан Сулейменов.

За його словами, спочатку 2 січня люди вийшли на вулиці проти підвищення цін на газ. Потім додалася вимога відставки уряду, протестувальники виходили з критикою чинної влади.

У відповідь на це влада почала блокувати соцмережі, заблокувала Telegram, Facebook, Instagram. Потім TikTok, WhatsApp був заблокований, потім відновив роботу. Це практика влади, коли щось відбувається, вони миттєво відключають інтернет, блокують сайти, всі соцмережі. Мені здається, влада побоюється свого ж народу. Це звичайна практика, - розповів блогер.

Сулейменов розповів, що у 2019 році, коли у Казахстані проходили президентські вибори, також активно блокувалися соцмережі. Потім на певний час ця практика припинилася. За часів попереднього президента, за словами блогера, регулярно блокувався Youtube.

У 2018 - 2019 роках кожен вечір, з 20 до 22 години Youtube просто не працював. Тому що в прямий ефір виходив опозиційний політик Мухтар Аблязов, якого, до речі, не всі підтримують у Казахстані. Проте це вже відпрацьований прийом влади, раптом що - одразу блокувати Інтернет та соцмережі, - сказав Сулейменов.

Він зазначив, що загалом у людей за останній час накопичилося дуже багато невдоволення. Від зростання цін до незмінності влади.

Оскільки зростають ціни на все - на продукти, на паливо, велика інфляція. І звичайно, людей це все сильно дратує, всі втомилися від температури, незмінності влади, коли 30 років не змінюється політичний режим у Казахстані, - наголосив Сулейменов.

Як повідомляли QIRIM.News, президент Казахстану Касим-Жомарт Токаєв ухвалив відставку уряду на тлі протестів. А також запровадив надзвичайний стан на два тижні в Алмати та на заході країни.