У війні з РФ загинуло від 10 до 13 тисяч українських військових, - Подоляк

Новини України та світу
Ліна Тимошина
02 Грудня 2022, 09:51
Ліна Тимошина
02 Грудня 2022, 09:51

Втрати українських військових у війні з Росією сягають від 10 до 12,5 - 13 тисяч загиблих.

Про це повідомив радник голови Офісу президента Михайло Подоляк в інтерв’ю "24 каналу".

Таким чином, він спростував інформацію, озвучену напередодні Президенткою Єврокомісії Урсулою фон дер Ляєн про нібито 100 тисяч загиблих українських військових.

Щодо українських втрат. Безумовно, пані Урсула помилилася – це очевидно. Тому вони й видалили це відео, прибрали ці цифри. В нас є офіційні оцінки Генерального штабу, є оцінки, які говорить Верховний Головнокомандувач, вони (втрати українських військових – ред.) у нас сягають від 10 до 12,5 - 13 тисяч загиблих. Ми відкрито говоримо про кількість загиблих. У нас немає мобілізації повної, про яку росія постійно говорить, у нас немає призову, у нас все контрольовано, - сказав Подоляк.

Водночас радник голови Офісу президента зауважив, що втрати цивільного населення в Україні більші. За його словами, цифра може бути "суттєва".

Ми говоримо про цивільне населення (…) - це точно не 20 тисяч, тому можна зрозуміти, що там якраз цифра може бути суттєва. І ми про це говоримо на різних міжнародних майданчиках, що, дивіться, Росія воює не з військовими, там вона програє війну очевидно. Росія воює з цивільними населенням. Особливо, підкреслюю, на окупованих територіях. І там дуже багато цих масових поховань, масових катівень (…), - зазначив Подоляк.