У ЄС відреагували на закладку Росією бойових кораблів у Керчі та відмову українцям у в'їзді в анексований Крим

Новини
Ольга ПолтавкаQHA
29 Липня 2020, 12:16
Ольга ПолтавкаQHA
29 Липня 2020, 12:16

В Євросоюзі відреагували на закладку в Керчі двох нових бойових російських кораблів, назвавши такі дії фактом продовження мілітаризації Криму і порушенням суверенітету України. Про це йдеться у заяві представника ЄС, яка оприлюднена на сайті Європейської служби зовнішніх дій.

Триваючі зусилля Російської Федерації підірвати суверенітет і територіальну цілісність України, що супроводжуються подальшими спробами насильницької інтеграції незаконно анексованого Криму та Севастополя до Росії, є порушенням міжнародного права. Нещодавня церемонія з нагоди закладки двох штурмових кораблів у Керчі є ще одним очевидним кроком у продовженні мілітаризації півострова, що чинить суттєвий негативний вплив на регіональну безпеку в Чорному морі, - йдеться в документі.

У заяві представника підкреслюється, що ще однією причиною для занепокоєння для Євросоюзу є обмеження свободи руху для громадян України в Крим та у зворотному напрямку.

«Доступ до материкової Україні та право на повернення до місця проживання має бути забезпечений безумовно і не повинен вимагати наявності російських паспортів. Європейський Союз й надалі очікуватиме, що Росія припинить всі порушення міжнародного законодавства на Кримському півострові. Євросоюз є непохитним у підтримці незалежності, суверенітету і територіальної цілісності України в межах її міжнародно визнаних кордонів», — йдеться в заяві Євросоюзу.

У свою чергу постійний представник України при ООН Сергій Кислиця поінформував Генерального секретаря ООН про проведення так званого «військово-морського параду» підрозділів ВМС Росії в окупованому Севастополі.

Російський «військово-морський парад» у Севастополі 26 липня порушує норми міжнародного права, у тому числі резолюції Генасамблеї. Україна засуджує триваючу мілітаризацію Криму, що становить суттєву загрозу регіональній безпеці, — зазначив Кислиця.

Як наголошується, лист буде поширений як офіційний документ Генеральної Асамблеї та Ради Безпеки ООН.

Постійний представник України при ООН Сергій Кислиця поінформував Генерального секретаря ООН про проведення так званого...

Опубліковано Постійне представництво України при ООН / Perm Mission of Ukraine to the UN Вівторок, 28 липня 2020 р.

МЗС РФ повернуло Україні без розгляду ноту протесту через парад в анексованому Криму.

«Згадана нота офіційно надійшла на нашу адресу, ми, відповідно до сформованої практики, повернули її українській стороні без розгляду через те, що Російська Федерація, будучи суверенною державою, має право організовувати на своїй території паради, святкування та інші заходи на свій розсуд, без узгодження з іноземними державами», — йдеться у заяві МЗС РФ.

Як повідомляли «Кримські новини», 20 липня президент Росії Володимир Путін в окупованій Керчі заклав бойові вертольотоносці ВМС Росії.

Україна направила Росії ноту протесту про порушення російською стороною міжнародного права та законодавства України через проведення військово-морського «параду» 26 липня в окупованому Севастополі. Окрім того, перегляд «параду» російського флоту для глядачів на трибунах виявився платним.