У ЄС запровадили санкції проти чотирьох росіян за порушення прав людини

Новини України та світу
Ірина Требунських
02 Березня 2021, 18:35
Ірина Требунських
02 Березня 2021, 18:35

Євросоюз опублікував список з чотирьох осіб, проти яких ввели санкції за порушення прав людини у відношенні російського опозиційного політика Олексія Навального.

Враховуючи безперервність і серйозність порушень прав людини в Росії, четверо осіб мають бути включені до переліку осіб, суб'єктів та органів, до яких застосовуються обмежувальні заходи, — йдеться у рішенні ЄС.

До санкційного списку додали очільника Федеральної служби виконання покарань РФ Олександра Калашнікова, очільника слідчого комітету Росії Олександра Бастрикіна, керівника Росгвардії Віктора Золотова і генерального прокурора РФ Ігоря Краснова.

У свою чергу міністерство закордонних справ України привітало рішення ЄС вперше застосувати новий глобальний санкційний механізм проти посадовців за порушення прав людини в Росії. В українському відомстві підкреслили, що санкційний режим може стати дієвим інструментом і проти порушення прав людини на тимчасово окупованих Росією територіях України.

Розраховуємо, що новий санкційний режим ЄС також буде застосований проти осіб, винних в придушенні фундаментальних прав і свобод на території тимчасово окупованих Криму та Севастополя. Жодний злочин російської окупаційної «влади» не має залишитися безкарним, — підкреслили в МЗС.

Нагадаємо, Олексій Навальний був затриманий співробітниками російської Федеральної служби виконання покарань 17 січня під час проходження паспортного контролю на виході з московського аеропорту Шереметьєво. Причиною затримання названо «багаторазові порушення випробувального терміну».

Як повідомляли «Кримські новини», очільник МЗС України Дмитро Кулеба закликав не зачаровуватися Олексієм Навальним з точки зору інтересів України.