У «Євросолідарності» чекають на вибачення заступника Авакова за звинувачення на адресу Порошенка

Новини України та світу
Тетяна Нікішина
21 Березня 2021, 16:43
Тетяна Нікішина
21 Березня 2021, 16:43

«Європейська солідарність» («ЄС») сподівається від представників чинної влади отримати вибачення і спростування нібито причетності лідера їхньої партії Петра Порошенка до подій під Офісом президента (ОП), де мітингували прихильники активіста Сергія Стерненка.

Про це повідомили у політсилі, реагуючи на заяву заступника глави Міністерства внутрішніх справ Антона Геращенка.

Його слова у політсилі назвали «параноєю».

Наявність параної не означає, що за поширення брехні не треба вибачатися. Сподіваємося, у пана Геращенка вистачить волі та совісті спростувати дезінформацію, — наголосили в «ЄС».

⚡️Пандемія коронавірусу не означає, що параною не слід лікувати. Саме так у «Європейській Солідарності» оцінюють заяви...

Posted by Європейська Солідарність on Saturday, March 20, 2021

Разом з тим, у політсилі засудили дії деяких учасників протесту, які розписали будівлю Офісу президента та намагалися підпалити табличку з державним гербом України, розміщену на фасаді.

Виступаючи проти політичного переслідування опонентів влади, ми рішуче засуджуємо наругу над державними символами, — додали в «ЄС».

Нагадаємо, заступник глави МВС Геращенко, виступаючи в ефірі «Радіо Свобода», назвав дії деяких учасників акції під Офісом президента «провокацією» і заявив, що за цим стоїть Порошенко. При цьому він наголосив, що це його особиста думка.

Зацікавленою особою [в провокаціях і насильстві під час протестів на підтримку Стерненка] є Петро Олексійович Порошенко. Це моя особиста думка. Порошенку потрібно робити все, щоб чим гірше, тим краще для нього, — заявив Геращенко.

Джерела повідомляють, те, що Геращенко звинуватив партію Порошенка у погромі під Офісом президента, — невипадковість. Саме цю версію ОП зараз нав'язує Володимиру Зеленському.

Одночасно Андрію Єрмаку, керівнику Офісу президента, необхідно залякати Зеленського «реваншем Порошенка» через найближчий вихід фільму про «вагнерівців» від Billingcat. Про зв'язки Єрмака з Москвою Зеленському вже відкрито повідомляли британці. Ідею відставки Єрмака в оточенні Зеленського тихо протягує Кирило Тимошенко — останній топ-чиновник в ОП, непідконтрольний Єрмаку, проте тісно пов'язаний із Ігорем Коломойським.

У цих умовах картини погрому на Банковій ідеально відповідають бажанням і Арсена Авакова, і Єрмака. Зеленський панічно боїться перспективи Майдану. Бачити у кожній загрозі навколо себе «руку Порошенка» оточення президента його привчило якісно.

На думку незалежних експертів:

  • вчорашні дії під Офісом президента схожі на зрежисоване відволікання уваги соціуму від справи Юлії Кузьменко та Андрія Антоненка (так звана справа Шеремета), звинувачення яким виглядають все більш абсурдними;
  • спаплюження державних символів та биття вікон застосувалося, аби наповнити інформаційний простір другорядним приводом на тлі провалу боротьби з ковідом та економічними негараздами;
  • це все потрібно, щоб пересварити між собою проукраїнські сили.

Нагадаємо, напередодні вчорашньої події було створено Центр протидії дезінформації. Судячи з інформаційної атаки на деяких українських політиків, у тому числі саме для цього.

Зараз є картинка пофарбованого Герба, розбитих вікон і фаєрів, які летять в ОП. Цього достатньо, аби почати маргіналізувати протестний рух. Мовляв, то були не активісти, а вандали. Міністр МВС Аваков вже почав робити такі вкиди.

Задача людей, які підтримують протест, — це зберегти правильний фокус на вимогах.

Достатньо згадати акцію вдячності прихильників Порошенка перед АПУ у 2019 році, коли не було затоптано жодної травинки.

Сьогодні на Банковій почали прибирати наслідки акції «Не чуєш — побачиш». Працюють четверо прибиральників. Перехожі, тим часом, фотографуються на фоні розписаних стін Офісу президента України.

Як повідомляли «Кримські новини», учора ввечері під Офісом президента (ОП) відбувся черговий мирний протест проти суддівського свавілля і на підтримку усіх в’язнів режиму вибіркового судочинства, а одночасно — привід відмітити день народження Сергія Стерненка, який є одним із цих в’язнів.