У Youtube запущено анімаційний фільм про історію національного руху кримських татар

Новини України та світу
Асіф АлієвQHA
29 Листопада 2021, 18:24
Асіф АлієвQHA
29 Листопада 2021, 18:24

У листопаді 2021 року на відеохостингу YouTube вийшов цикл анімаційних фільмів під назвою "Історія національного руху кримських татар".

П'ять лекцій у рамках курсу «Ders» («Урок») розповідають про історію ненасильницької боротьби кримських татар, що охоплює період з моменту насильницького переселення 18 травня 1944 року та завершуючи 2000-ми роками.

Як заявила QIRIM.News сценарист та продюсер проекту Наджіє Фемі, ідея проекту з'явилася наприкінці минулого року.

««Ми з політологом Ленорою Дільбер говорили про феномен національного руху кримських татар, який упродовж усієї своєї історії ненасильницьким методом вело боротьбу та досягало успіху. Цей феномен, на наш погляд, уже забутий. Сьогодні національний рух знаходиться на черговому витку свого розвитку, який ми аналізуватимемо вже пізніше. На жаль, не так багато представників молодого покоління знають про цю історію», - розповіла вона.

За словами Фемі, на початку проект створювався як традиційний урок із лектором. Однак незабаром було ухвалено рішення проілюструвати історію національного руху, щоб достукатися до молодого покоління — покоління Insatgram у новому цікавому форматі.

«І так ми вирішили зробити анімаційний фільм. У цьому курсі лекцій багато унікального фото та відеоматеріалу, взятих у ветеранів національного руху, щось із відкритих джерел, десь застосували креатив, десь додавали ноти гумору, хоча чудово розуміємо, що тема складна», - сказала вона.