У Зеленського прокоментували критику Путіна щодо законопроєкту про корінні народи

Новини України та світу
Хельга Полтавка
10 Червня 2021, 17:43
Хельга Полтавка
10 Червня 2021, 17:43

Представник президента в АРК Антон Кориневич назвав «пропагандистським» коментар російського президента Володимира Путіна щодо українського законопроєкту про корінні народи.

Про це Кориневич написав у Facebook.

Цей коментар має виражений пропагандистський характер і підтримує дискримінаційний наратив, який застосовується російськими пропагандистами для дискредитації українського законопроєкту, — написав Кориневич.

Він вказав, що термін «корінні народи» міститься у міжнародному праві й в законодавстві багатьох держав.

«В українському президентському законопроєкті дається чітке визначення того, які народи слід вважати корінними. Це ті народи, які сформувалися як самобутні етнічні спільноти саме на території України, становлять етнічну меншість і у яких немає власної держави. В Україні такими народами можна вважати, наприклад, кримських татар, караїмів, кримчаків. Таке визначення відповідає тому підходу, який встановлений в міжнародному праві», — пояснив Кориневич.

Президент Російської Федерації Володимир Путін у своєму інтерв‘ю напередодні розкритикував поданий Президентом України...

Posted by Anton Korynevych on Thursday, June 10, 2021

Раніше президент РФ Путін заявив, що законопроєкт про корінні народи України, поданий до Верховної Ради, є «потужним ударом по росіянах» і схожий на політику нацистської Німеччини. Про це він сказав в інтерв'ю російському державному телеканалу «Россия 24», а також згадав Володимира Зеленського.

«Як бути людям зі змішаною кров'ю? Сам Зеленський єврей за національністю, у нього, може, там кров намішана. Що робити з цими людьми? Їм будуть, як у нацистській Німеччині, міряти черепи, інші частини тіла? Як визначали справжніх арійців, так визначатимуть справжніх українців?», — заявляє Путін.

Він вбачає у законопроєкті дискримінацію і поділ на нібито «першосортні й другосортні категорії людей».

Путін також жаліється, що Захід на нього, ймовірно, не відреагує.

Напередодні парламент держави-агресора Росії на офіційному рівні «образився» на законопроєкт щодо корінних народів України, який до Верховної Ради вніс президент Володимир Зеленський.

Нагадаємо, у День пам’яті жертв геноциду кримськотатарського народу президент вніс до Верховної Ради як невідкладний законопроєкт про корінні народи України. Представник президента в Автономній Республіці Крим Антон Кориневич підкреслив, що це важливий меседж і важливий законопроєкт для захисту прав корінного кримськотатарського народу.