У Зеленського розповіли про нові тенденції у репресіях окупантів щодо незаконно засуджених

Новини України та світу
Ліна Тимошина
02 Червня 2023, 08:36
Колаж: Представництво Президента в Автономній Республіці Крим
Ліна Тимошина
02 Червня 2023, 08:36

В окупантів простежується тенденція фабрикувати справи з метою не допустити звільнення з місць несвободи політв'язнів.

Про це повідомляє Представництво Президента в Автономній Республіці Крим на сторінці у Facebook.

Окупанти настільки одноманітні у власних злочинах, що їхні тенденції простежуються неозброєним оком. Якщо раніше ми говорили про масову тенденцію незаконних, політично мотивованих засуджень та переслідувань, то зараз бачимо тенденцію до того, аби фабрикувати справи з метою не допустити звільнення з місць несвободи осіб, які раніше вже зазнали переслідувань, - йдеться у повідомленні.

Восени 2019-го окупанти увірвалися з обшуком до будинку Олега Приходька, звинуватили у нібито “підготовці теракту” та “виготовленні та зберіганні вибухових речовин”. Йому інкримінували планування вибуху в будівлі генконсульства росії у Львові, за що у березні 2021-го злочинно засудили до 5 років у колонії суворого режиму.

Термін його незаконного ув’язнення невдовзі добігає кінця. Однак, у січні цього року російський суд додав йому ще один місяць у колонії за нібито “неповагу до суду”. А зараз, за інформацією від доньки політв’язня Наталії Приходько, намагаються сфальсифікувати нову кримінальну справу.

Подібне вже було раніше з незаконно ув’язненим Дмитром Штибліковим. Окупанти затримали його 9 листопада 2016 року в Севастополі разом з Олексієм Бессарабовим та Володимиром Дудкою — їх назвали “членами диверсійно-терористичної групи Головного управління розвідки Міністерства оборони України”. Після тортур та довгого судилища, Штиблікову незаконно присудили 5 років позбавлення волі в колонії суворого режиму.

Однак, зазначили у відомстві, майже наприкінці терміну ув’язнення, у квітні 2022 року окупанти підступно сфальсифікували проти нього нову кримінальну справу за нібито “державну зраду” та незаконно засудили до 19 років у колонії суворого режиму.

У подібній “каруселі” сфальшованих справ уже понад 5 місяців перебуває Леніє Умерова — лише за те, що єдина в автобусі на кордоні мала чинний український паспорт, вона стала об’єктом спершу адміністративних переслідувань. Три місяці в центрі утримання іноземних громадян, а згодом 4 незаконні адмінарешти дали країні-окупанту час, щоб інкримінувати Леніє підозру у нібито “шпигунстві” й ув’язнити на 2 місяці. Зараз дівчина знаходиться в СІЗО Лефортово.

Закликаємо міжнародне співтовариство відреагувати на випадки унеможливлення звільнення з місць несвободи осіб, які раніше були незаконно засуджені в тимчасово окупованому Криму з політичних мотивів. Безстрокове утримання у місцях несвободи створює серйозні загрози для життя і здоров’я наших громадян! Лише деокупація Криму забезпечить дотримання прав і свобод наших громадян, - наголосили у Представництві Президента в АР Крим.