У Зеленського відреагували на «вирок» активісту Богдану Зізі

Новини України та світу
Шевчук Микола
06 Червня 2023, 18:55
Шевчук Микола
06 Червня 2023, 18:55

Представництво президента України в автономній республіці Крим (АРК) засудило незаконний «вирок» кримському активісту Богдану Зізі та закликало окупантів звільнити його.

Про це йдеться у заяві Представництва.

Представництво засуджує незаконне ув’язнення і так званий “вирок” щодо громадянина України Богдана Зізи та вимагає негайного звільнення політв’язня! Звертаємо увагу правоохоронних органів і Прокуратури АР Крим та м. Севастополь на злочинні дії окупантів щодо українського громадянина. Закликаємо міжнародну спільноту відреагувати на чергове кримінальне переслідування в окупованому Криму та продовжувати політико-дипломатичний тиск на країну-агресорку. Лише деокупація Криму забезпечить вільне й безпечне життя всіх мешканців українського півострова! – сказано в повідомленні.

Нагадаємо, кримського художника Богдана Зізу російський військовий суд у Ростові-на-Дону засудив до 15 років ув'язнення в колонії загального режиму.

Раніше повідомлялося, що активіст оголосив голодування з вимогою позбавлення його російського громадянства і звільнення усіх бранців Кремля.

Нагадаємо, ФСБ рф затримала Богдана Зізу 17 травня 2022 року. Його звинуватили у тому, що він у ніч проти 16 травня облив жовтою та блакитною фарбами вхід до будівлі «адміністрації» Євпаторії.

Спочатку йому ставили у провину лише ст. 30 ч.3 КК рф (замах на злочин) і ст. 167 ч. 2 (навмисне знищення чи пошкодження чужого майна). Як повідомляли QIRIM.News, у липні Богдану Зізі, додали додаткову статтю обвинувачення - «теракт».

Як писали QIRIM.News, Богдану Зізі продовжили термін утримання під вартою на три місяці - до 16 січня 2023 року. У січні його етапували до Ростова-на-Дону.

Як повідомляли QIRIM.News, активіст Богдан Зіза звернувся до Президента Володимира Зеленського з проханням про обмін.

Як писали QIRIM.News, раніше кримський художник Богдан Зіза написав Україні листа із незаконного ув’язнення від імені сотень тисяч кримчан.