У Зеленського засудили незаконні затримання 34 кримських татар, які прийшли на засідання окупаційного суду в Сімферополі

Новини України та світу
Ліна Тимошина
26 Січня 2023, 09:28
Ліна Тимошина
26 Січня 2023, 09:28

Представництво Президента в Автономній Республіці Крим засудило обрання так званого запобіжного заходу для затриманих 24 січня Екрема Кроша, Айдера Асанова, Рефата Сейдаметова, Османа Абдуразакова, Халіла Мамбетова та Лемана Зекірьяєва, яких незаконно утримуватимуть під вартою до 24 березня. А також затримання 34 кримських татар, які прийшли на судилище.

Про це повідомляє пресслужба представництва.

Представництво засуджує ці та інші порушення прав громадян України, представників корінного кримськотатарського народу, та черговий незаконні переслідування в тимчасово окупованому Криму! Висловлюємо підтримку родинам незаконно затриманих. Україна робитиме усе задля деокупації тимчасово окупованого Криму, звільнення наших громадян і притягнення до відповідальності усіх винних у винесенні цих “рішень” та інших злочинах!, - йдеться у повідомленні.

З посиланням на "Кримську солідарність" у відомстві нагадали, що 25 січня першу половину дня під окупаційним судом тривали затримання активістів, які прийшли на судилище. Відомо про 34 кримських татар, яких окупаційні силовики доправили у відділення окупаційної поліції — серед них також кореспондент “Кримської солідарності” Куламет Ібраїмов.

Незаконно затримані: Ризван Суліманов, Сейдамет Сеітаблаєв, Муслім Асанов, Сергій Османов, Казим Аблялімов, Енвер Куртнезіров, Абдульмаджит Зекеряєв, Абдулазіз Аджиумеров, Шевкет Киямов, Асан Зекер’яєв, Айдер Зекер’яєв, Юсуп Усеїнов, Ісмет Меметов, Рустем Куркчи, Руслан Білялов, Сейтхаліл Сейдаметов, Ескандер Абдулкарімов, Сеттар Теміргазієв, Решат Параламов, Шевкет Куртумеров, Ділявер Ібраїмов, Яг’я Яг’яєв, Сервер Усеїнов, Сервер Меметов, Лемар Ісмаїлов, Амет Аметов, Мідат Жалілов, Арсен Умеров, Руслан Умеров, Наріман Меджитов, Ремзі Іслямов, Амар Абдулгазієв і Сабрі Сейдаметов, - повідомили у відомстві.

За повідомленням активістів, затриманому Казиму Аблялімову інкримінують статтю 20.2.2 КпАП рф — нібито він брав участь в “організації масового одночасного перебування в громадському місці, що призвело до порушень громадського порядку”.

Натомість один із перших затриманих повідомив у відео Кримської солідарності, що окупанти почали затримувати одразу після того, як громадяни почали виходити з будівлі окупаційного суду, адже на “засідання” їх не пустили, - наголосили у представництві.

Як повідомляли QIRIM.News, у Джанкойському районі окупованого Криму 24 січня з самого ранку пройшло шість обшуків у будинках кримських татар. Були затримані шестеро кримських татар.

Як повідомляли QIRIM.News, у будинок Екрема Кроша під час обшуку підкинули книжки, його звинуватили у тероризмі, розповіла його дружина.

Як повідомляли QIRIM.News, до затриманих у Джанкойському районі кримських татар не допускають адвокатів, розповів адвокат Еміль Курбедінов.

Як писали QIRIM.News, 25 січня в окупованому Сімферополі співробітники "правоохоронних органів" затримали десятки людей біля будівлі окупаційного Київського районного суду, які прийшли підтримати заарештованих напередодні кримських татар.

Як писали QIRIM.News, окупаційний Київський районний суд Сімферополя оголосив запобіжний захід шістьом кримським татарам, яких силовики арештували після обшуків їхніх будинків у Джанкойському районі 24 січня, - тримання під вартою на 2 місяці до 24 березня.

Як писали QIRIM.News, Прокуратура Автономної Республіки Крим і міста Севастополя розпочала кримінальне провадження за фактом порушення законів та звичаїв війни (ст. 438 КК України) у зв’язку з незаконними обшуками та затриманнями представників корінного кримськотатарського народу.