У злочину немає терміну давності — на Донеччині викривають ворогів України

Новини України та світу
Тетяна Нікішина
30 Березня 2021, 16:58
Тетяна Нікішина
30 Березня 2021, 16:58

У Маріуполі суд виніс вирок місцевій жительці, обвинуваченій у сприянні незаконним збройним формуванням (ч. 1 ст. 258-3 КК України).

Про це повідомив відділ інформаційної політики Донецької обласної прокуратури.

Згідно з матеріалами справи, протягом березня — червня 2015 року звинувачена, перебуваючи на військовій службі однієї з військових частин на території Донецької області, збирала інформацію про озброєння, особовий склад, а також персональні дані бійців Національної гвардії України. Надалі через свій акаунт у соціальній мережі Вконтакте вона передавала зібрану інформацію представнику незаконного збройного формування.

Суд засудив 44-річну підсудну до 8 років позбавлення волі.

Окрім того, поліція Донеччини зібрала доказову базу щодо двох бойовиків, які затримували та катували громадян — здійснювали імітацію розстрілу, застосовували електричний струм. Незаконно позбавлених волі осіб передавали до в’язниці «Ізоляція».

Про це повідомляє Головне управління Національної поліції у Донецькій області.

Фігурантів притягують до відповідальності за трьома статтями Кримінального кодексу України.

Ці особи причетні до злочинів у підпільній катівні «Ізоляція» на непідконтрольній уряду Україні території.

Встановлено, що двоє чоловіків, 35 і 39 років, у 2016 році вступили до терористичної організації «МГБ ДНР», де були призначені на посади оперуповноважених. Бойовики отримали завдання виявляти проукраїнськи налаштованих громадян та із застосуванням фізичного та психологічного насильства змушувати їх підписувати «зізнання у шпигунстві». Метою терору було залякування місцевого населення.

Правоохоронці задокументували факти застосування тортур до цивільних громадян під час допитів. Так, одного з в’язнів катували струмом, підключеним до життєво важливих органів, упродовж чотирьох годин, а іншого вивезли на пустир, де знущалися та інсценували розстріл. Серед потерпілих — жінки, зокрема літнього віку. Надалі полонених поміщали до катівні «Ізоляції», де їхні страждання продовжувалися.

Фігурантам заочно повідомлено про підозру в участі у терористичній організації, незаконних воєнізованих формуваннях, порушенні законів і звичаїв війни, жорстокому поводженні з цивільним населенням, вчиненому за попередньою змовою групою осіб, вчинених за попередньою змовою групою осіб (ч. 1 ст. 258-3, ч. 1 ст. 260, ч. 2 ст. 28, ч. 1 ст. 438 Кримінального кодексу України).

Триває досудове розслідування.

Станом на сьогодні про підозру за аналогічні злочини повідомлено дев'ятьом особам.

Довідка. Майже вісім гектарів площі, яка була орендована Міжнародним БФ «Ізоляція» і комерційними підприємствами, згодом перетворили на секретну в’язницю «Міністерства державної безпеки ДНР».

Відтоді виставкові простори, лабораторія цифрового виробництва, бібліотека та лекторії фонду використовуються як таємна в’язниця, існування якої не підтверджується ватажками «ДНР», і тому доступ до її приміщень залишається закритим для міжнародних гуманітарних і правозахисних місій.

Як повідомляли «Кримські новини», контррозвідники Служби безпеки України виявили і затримали на Харківщині бойовика терористичної організації «ЛНР».

Оперативники встановили, що громадянин України за власною ініціативою розпочав співробітництво з російсько-терористичними військами, які окупували частину території Донбасу. У складі незаконного збройного формування так званого «народного ополчения Донбасса» він залякував мирне населення тимчасово окупованої Луганщини, а також брав активну участь у бойових діях проти підрозділів Збройних сил України та інших українських військових формувань, задіяних у проведенні АТО/ООС.