«Удар по Краматорську має стати одним зі звинувачень на трибуналі щодо воєнних злочинів Росії», – Зеленський

Новини України та світу
Ліна Тимошина
09 Квітня 2022, 10:06
Ліна Тимошина
09 Квітня 2022, 10:06

Ракетний удар по залізничному вокзалу в Краматорську - це черговий воєнний злочин Росії, за який кожен, хто причетний до його скоєння, буде притягнутий до відповідальності. Про це у відеозверненні заявив Президент України Володимир Зеленський.

Він повідомив, що 38 людей загинули на місці. Протягом дня у лікарнях померли ще 12 людей. Ми втратили п'ятьох дітей. У лікарні залишаються ще десятки важкопоранених.

Російські державні пропагандисти так поспішали перекласти відповідальність за цей удар на українські сили, що випадково видали винуватість Росії, - зазначив Президент.

Агенція «РИА Новости» опублікувала новину, що удар по Краматорську завданий, ще тоді, коли ракети були в повітрі. А напередодні інші російські пропагандисти поширювали погрози для всіх, хто рятувався з Донбасу залізничним транспортом.

Усі провідні держави світу вже засудили російський удар по Краматорську. Ми очікуємо твердої, глобальної реакції на цей воєнний злочин. Як і масові вбивства в Бучі, як і багато інших воєнних злочинів Росії, ракетний удар по Краматорську має стати одним зі звинувачень на трибуналі, який обов'язково відбудеться, - заявив Зеленський.

Усі сили світу будуть спрямовані на те, щоб встановити похвилинно, хто й що робив, хто і які накази віддавав. Звідки ракета, хто її перевозив, від кого пролунала команда і як цей удар був погоджений. Відповідальність неминуча.

Як повідомляли QIRIM.News, 8 квітня російські окупанти вдарили ракетного удару по залізничному вокзалу у Краматорську. У той час на вокзалі перебували тисячі людей, адже відбувалася евакуація жителів Донеччини до більш безпечних областей України.