«Україна боротиметься за острів Зміїний стільки, скільки буде потрібно. Це стратегічно важлива точка», - Буданов

Новини України та світу
Ліна Тимошина
13 Травня 2022, 11:49
Фото: Emile Ducke / DER SPIEGEL
Ліна Тимошина
13 Травня 2022, 11:49

Острів Зміїний має стратегічне значення як для України, так і для російських окупантів, оскільки дозволяє контролювати надводну та певною мірою повітряну обстановку на півдні України. Про це заявив ефірі всеукраїнського телемарафону начальник Головного управління розвідки Міноборони України Кирило Буданов, повідомляє пресслужба ГУР.


Також острів Зміїний стратегічно важливий з точки зору можливості висадки Росією тактичного морського десанту. За словами очільника української розвідки, теоретично це єдиний регіон, через який російські окупанти можуть спробувати висадити десант на територію окупованого Придністровського регіону Молдови.

Той, хто контролює острів, може будь-якої миті заблокувати рух цивільних суден в усіх напрямках на південь України (… ) Острів Зміїний – це територія України, і ми її будемо деокуповувати й боротися за неї стільки, скільки нам буде потрібно. Це стратегічно важлива точка, щоб відкрити торгові морські шляхи, завозити нам зброю та виключити будь-які можливі воєнні дії росії на території "ПМР", з якої вони можуть атакувати західну частину України, – зазначив Буданов.