«Україна і Польща укладуть двосторонню угоду щодо спільного прикордонно-митного контролю», - Зеленський

Новини України та світу
Ліна Тимошина
22 Травня 2022, 16:49
Фото: Вадим Сарахан
Ліна Тимошина
22 Травня 2022, 16:49

Україна і Польща укладуть двосторонню угоду щодо спільного прикордонно-митного контролю. Про це заявив Президент України Володимир Зеленський у Верховній Раді під час звернення до Президента Польщі Анджея Дуди, присутнього у залі парламенту. Текст виступу оприлюднив у Фейсбук заступник керівника Офісу Президента Андрій Сибіга.

І між нами немає бути кордонів чи бар'єрів. Український і польський народи ментально вони давно НЕ розділяють. Тож, ми дійшли згоди найближчим часом втілити це і у відповідній двосторонній Угоді. Спершу щодо спільного прикордонно-митного контролю, а згодом і єдиного умовного кордону, коли Україна буде членом Європейського Союзу, - сказав Зеленський.

Очільник держави висловив упевненість, що усі необхідні рішення спочатку для статусу кандидата для України, а потім і для повноправного членства неодмінно будуть ухвалені.

Також Зеленський подякував польському Сейму за нещодавно ухвалений закон про допомогу громадянам України - безпрецедентне рішення, за яким українські громадяни, які вимушено переїхали до Польщі через російську агресію, отримають майже такі ж права і можливості, як і громадяни Польщі. Йдеться про легальне проживання, працевлаштування, навчання, медичну опіку і соціальні гарантії. І пообіцяв зробити аналогічний крок з боку України.

Це великий крок і жест великої душі, на які здатен тільки великий друг України. І цей крок не залишиться одностороннім. Найближчим часом я подам до Верховної Ради України аналогічний – дзеркальний – проєкт. Дай Боже аби польським громадянам ніколи у житті не знадобились всі ці переваги за таких умов, за умов війни. Але ці закони мають велике символічне значення, які показують, що українці і поляки – рідні та рівні, - наголосив Зеленський.