Україна і Туреччина підписали угоду про будівництво житла для кримськотатарських переселенців

Новини України та світу
Асіф АлієвQHA
10 Квітня 2021, 23:26
Асіф АлієвQHA
10 Квітня 2021, 23:26

Сьогодні, 10 квітня під час робочого візиту президента України Володимира Зеленського до Туреччині підписана угода, яка стосується  будівництво житла для кримськотатарських переселенців з тимчасово окупованого Криму.

Зокрема, як повідомляє пресслужба Офісу президента, йдеться про рамкову угоду між урядом України та урядом Турецької Республіки про співробітництво у сфері будівництва житла для представників кримськотатарського народу та пільгових категорій громадян України.

З боку України документ підписав віце-прем’єр-міністр України – міністр з питань реінтеграції тимчасово окупованих територій Олексій Резніков, а з турецької сторони міністр навколишнього середовища та містобудування Мурат Курум.

«Угода укладається для врегулювання правових аспектів можливості визначення механізму співпраці з Туреччиною у будівництві житла для кримських татар, які внаслідок тимчасової окупації території АР Крим і міста Севастополя були змушені залишити місце постійного проживання, та інших категорій українських громадян», - йдеться в повідомлені.

Згідно з документом, безповоротна допомога надається урядом Туреччини шляхом будівництва житла для представників кримськотатарського народу, а також інших пільгових категорій громадян України в загальній кількості 500 квартир: у місті Миколаєві – 200 квартир, у місті Херсоні – 200 квартир і в місті Києві – 100 квартир.

Турецькій міністр зазначив, що надання квартир є першим конкретним кроком ТОКІ (Управління масового житлового будівництва Туреччині) в реалізації проєкту житла кримськотатарських співвітчизників, які змушені були залишити свою Батьківщину.

Як писали «Кримські новини» після церемонії підписання українсько-турецьких документів в стамбульській резиденції президента Туреччини Реджепа Таїпа Ердогана почалася його спільна пресконференція з Володимиром Зеленським. Лідери двох країн говорили про безпекові питання, підтримку кримських татар та двостороннє співробітництво.