«Україна і ЄС єдині в тому, що Росія не має права ділити Європу на зони впливу», - Кулеба

Новини України та світу
Ліна Тимошина
05 Січня 2022, 17:16
Фото: Фото: Олексій Ковальов, Укрінформ
Ліна Тимошина
05 Січня 2022, 17:16

Україна і ЄС єдині в тому, що Росія не має права ділити Європу на зони впливу. А також визначати куди, як і коли може розширюватися ЄС. Про це заявив міністр закордонних справ України Дмитро Кулеба під час спільного брифінгу з Верховним представником Європейського Союзу з питань закордонних справ і політики безпеки Жозепом Боррелем у Станиці Луганській.

За його словами, також Російська Федерація не має права визначати й характер відносин між Україною і ЄС.

Це відносини виключно Києва і Брюсселя. І Москва не має в цьому жодного права голосу, - сказав Кулеба.

Очільник МЗС зазначив, що Жозеп Боррель зміг на власні очі побачити й відчути руйнівні наслідки конфлікту. А також зусилля України для припинення цієї війни та полегшення життя громадян по обидва боки лінії розмежування. Також Верховний представник отримав інформацію від Об'єднаних сил щодо системних порушень Мінських домовленостей з боку РФ.


Кулеба сказав, що зараз перед Україною і ЄС стоїть одна задача - дипломатичними засобами сприяти деескалації ситуації.

А також тому факту, щоб Москва знизила напругу і відмовилася від своїх агресивних намірів. Ми системно працюємо над стримуванням РФ. І одним з елементів цього пакету стримування - це підготовка нових болючих санкцій щодо Росії, - наголосив Кулеба.

Як повідомляли QIRIM.News, 5 січня Дмитро Кулеба заявив, що ЄС нині працює над жорсткими економічними санкціями, які дозволять стримати РФ від нової хвилі війни в Європі.

Як повідомляли QIRIM.News, 5 січня Жозеп Боррель повідомив, що прибув до України, щоб продемонструвати підтримку ЄС на тлі нарощування російських військ.