Україна ініціює у ПАРЄ дебати щодо порушення Росією прав людини у Криму

Новини України та світу
Тетяна Нікішина
21 Січня 2021, 15:19
Тетяна Нікішина
21 Січня 2021, 15:19

Постійна делегація Верховної Ради у Парламентській асамблеї Ради Європи (ПАРЕ) ініціює проведення наступного тижня дебатів про порушення Росією прав людини в тимчасово окупованому Криму.

Про це повідомив генеральний секретар ПАРЄ Войцех Савицький, представляючи проєкт порядку денного зимової пленарної сесії Асамблеї, яка відбудеться 25-29 січня у Страсбурзі.

Українська делегація ініціювала дебати із загальних питань про порушення прав людини у Криму та місті Севастополі, — заявив генсек ПАРЄ.

Окрім цього, російська делегація ініціювала розгляд питання про «заборону російської мови, а також інших мов національних менших в Україні».

Зимова сесія ПАРЄ відбудеться 25-29 січня у «гібридному» форматі. Делегати можуть бути фізично присутні у Страсбурзі або взяти участь у роботі дистанційно.

Як повідомляли «Кримські новини», 25 квітня 2020 року Верховна Рада ухвалила закон «Про забезпечення функціонування української мови як державної», а 16 січня 2021 року набули чинності норми статті 30 Закону, які регулюють використання державної мови у сфері обслуговування споживачів.