«Україна має боротися за кожного свого громадянина» — Умєров про центр з питань звільнення політв'язнів

Новини України та світу
Ігор ЗайцевQHA
01 Грудня 2020, 13:35
Ігор ЗайцевQHA
01 Грудня 2020, 13:35

Сьогодні, 1 грудня, народний депутат, делегат Курултаю кримськотатарського народу Рустем Умєров виступив у Верховній Раді з пропозицією створення Міжвідомчого координаційного центру з питань звільнення політв'язнів.

Про це повідомляють «Кримські новини».  

Умєров наголосив, що окупація українських земель Росією триває вже сьомий рік, разом з тим увесь цей час продовжується переслідування громадян України за політичною, етнічною та релігійною ознаками.

За цей час незаконно позбавлені волі 111 наших громадян. Всього держава-агресор переслідує 130 громадян України. Більша частина з них, а саме 93 особи, це кримські татари, — заявив нардеп.

Окрім цього Умєров наголосив, що внаслідок російської агресії в сім'ях громадян України, які стали заручниками Москви, залишилися без батьківської опіки та уваги 186 неповнолітніх дітей.

Незважаючи на це, ми досі не маємо єдиного органу, на який було б покладено координацію роботи по звільненню наших громадян. У зв’язку із цим, пропоную утворити Міжвідомчий координаційний центр, завданням якого буде звільнення громадян України, які були позбавлені свободи внаслідок збройної агресії, — заявив народний депутат.

Також Умєров наголосив, що у рамках Міжвідомчого координаційного центра буде необхідно посилити комунікацію з міжнародними партнерами: державами, міжнародними міжурядовими та правозахисними організаціями.

Ми маємо чітко розуміти, як відбувається процес звільнення – хто формує списки на обмін, хто відповідальний за процес перемовин та складання цих списків. Маємо підтримувати постійний зв'язок з родинами політв’язнів; розуміти, чи надається їм правова та матеріальна допомога; чи інформуються родини політв’язнів про проведення перемовин щодо звільнення. Україна має боротися за кожного свого громадянина, — підсумував свій виступ нардеп.

«Кримські новини» повідомляли, що кандидатуру Рустема Умєрова ухвалили до складу міжвідомчої групи при Раді нацбезпеки України.