«Україна могла дати відсіч Росії в Криму», — ексзаступник начальника Генштабу України

Новини України та світу
Асіф АлієвQHA
08 Лютого 2022, 17:46
Асіф АлієвQHA
08 Лютого 2022, 17:46

У 2014 році збройні сили України, навіть попри свій жалюгідний стан, могли дати відсіч Російській Федерації та не дозволити їй захопити Кримський півострів. Проте Крим віддали без жодного пострілу.

Про це в інтерв'ю «Апострофу» заявив колишній заступник начальника Генерального штабу України, генерал-лейтенант Юрій Думанський.

За його словами, за ситуацію в Криму передусім відповідала СБУ.

«Це її функції – у мирний час знати, що відбувається на тих чи інших територіях. Вони повинні були правильно формувати ту чи іншу позицію та передавати її військово-політичному керівництву, яке повідомляє вищому політичному керівництву, яке у свою чергу має правильно прийняти відповідне рішення», - сказав він.

Генерал зазначив, що на той момент необхідно було запровадити надзвичайний стан та оголосити про проведення антитерористичної операції. Для цього, вважає Думанський, вистачало сил та коштів.

«Якщо ми говоримо, що там були зрадники, немає питань. Де не було зрадників? На Львівщині є спецпідрозділи, є Нацгвардія, внутрішні війська на той час. Хмельницька, Тернопільська, Рівненська області – там не зрадники. Перекидаємо та створюємо угруповання для вирішення тих чи інших завдань. Але цього не сталося», - розказав він.

Генерал також пояснив, що сім'ї військових необхідно було евакуювати із півострова.

«По кожному військовому, який приніс присягу, потрібно розбиратися щодо ситуації, чому це так сталося. Але як він мав діяти, якщо в нього на території Криму залишилися сім'я та рідні? Чому евакуацію не здійснили? Їх же треба було евакуювати для того, щоб вони були впевнені, що нічого не загрожує сім'ї, рідним та близьким», - пояснив Думанський.