Україна наполягає на жорстких санкціях проти РФ – Кулеба

Новини України та світу
Алла Трапезова
12 Жовтня 2021, 14:58
Алла Трапезова
12 Жовтня 2021, 14:58

Україна наполягає на жорстких санкціях проти держави-агресора Росії. Про це заявив міністр закордонних справ України Дмитро Кулеба під час зустрічі із високим представником ЄС із закордонних справ та політики безпеки Жозепом Боррелем, передає прес-служба МЗС.

Кулеба висловив вдячність за рішення Ради ЄС запровадити додаткові санкції проти восьми представників російської окупаційної адміністрації в Криму. Також він наголосив на важливості чергового продовження економічних та секторальних санкцій ЄС проти РФ.

Ми наполягаємо на жорстких санкціях проти держави-агресора. Росія вже понад сім років систематично порушує міжнародне право та міжнародне гуманітарне право, права людини, руйнує життя та долі людей. Мільйони втратили рідну домівку, десятки тисяч – життя, тисячі – свободу. Це достатні підстави для збереження та зміцнення наявного санкційного режиму, запровадження нових обмежувальних заходів, – заявив міністр.

В свою чергу Боррель підтвердив непохитну підтримку ЄС територіальної цілісності та суверенітету України, а також готовність ЄС і надалі надавати підтримку Україні у протистоянні агресії РФ.

Нагадаємо, всім представників «судового сектора» окупованого Криму внесено до списку санкцій ЄС. Цих осіб звинувачують у підриві територіальної цілісності України.