Україна не має права визнати вибори до Державної Думи РФ та всі її представництва в міжнародних парламентських інституціях - віце-спікерка парламенту Кондратюк

Новини України та світу
Ліна Тимошина
20 Вересня 2021, 18:37
Ліна Тимошина
20 Вересня 2021, 18:37

Україна не має права визнавати результати виборів до Держдуми країни-агресора Росії. Про це заявила заступниця голови Верховної Ради Олена Кондратюк. За її словами, має має бути чітка і всім зрозуміла заява з вимогою не визнавати псевдорезультати псевдовиборів, проведених державою-агресором на українських землях.

«Досить м‘яких і подвійних формулювань: Україна не має права визнати вибори до Державної Думи РФ, і, відповідно, всі її представництва в міжнародних парламентських інституціях», - наголосила заступниця голови Верховної Ради.

Кондратюк вважає, що Україна має звернутися до всіх країн світу, використавши, зокрема, й високу трибуну Генеральної Асамблеї ООН – із закликом не визнавати вибори до Державної Думи Російської Федерації.

«Легалізація цих безсоромних дій шляхом подальшого визнання осіб без совісті членами міжнародних делегацій, як ми це бачили, - це сороміцьке потурання окупації і нахабному порушенню міжнародного права», - зауважила вона.

Крім того, Верховна Рада має вимагати недопущення незаконно обраних депутатів з окупованих територій до роботи в міжнародних організаціях, зокрема в ПАРЄ, додала Кондратюк. 

Нагадаємо, 17 - 19 вересня РФ провела незаконні вибори до Держдуми Росії на тимчасово окупованих територіях України. Як повідомляли «Кримські новини» українська влада притягатиме до кримінальної відповідальності причетних до організації «виборів» до Державної Думи Росії на території тимчасово окупованого Криму.