«Україна не використовуватиме російську вакцину-кандидата» — Ляшко

Новини України та світу
Ірина Требунських
02 Січня 2021, 19:00
Віктор Ляшко
Ірина Требунських
02 Січня 2021, 19:00

Україна використовуватиме лише ті вакцини проти COVID-19, які успішно пройшли третю фазу клінічних досліджень. На цьому наголосив головний санітарний лікар України Віктор Ляшко у Facebook у відповідь на чутки про закупівлю російської речовини «Супутник V».

Україна прийняла рішення про можливість реєстрації вакцин, які зареєстровані в країнах з жорсткою регуляторною політикою. Наголошую, лише  за зазначених умов будемо допускати вакцини до використання, — написав Ляшко.

Він додав, що закінчення третьої фази клінічних досліджень речовини «Супутник V» заплановано на грудень 2021 року. «Тому всі чутки та політичні заяви щодо державної реєстрації в Україні російської вакцини-кандидата не відповідають дійсності», — підкреслив санітарний лікар країни.

Україна використовуватиме лише ті вакцини проти COVID-19, які успішно пройшли третю фазу клінічних досліджень. Тому...

Posted by Віктор Ляшко on Saturday, January 2, 2021

Нагадаємо: міністерство охорони здоров’я уклало контракт, згідно з яким Україна отримає ще 1,9 мільйонів доз вакцини від коронавірусної інфекції виробництва китайської компанії Sinovac Biotech. Перші 700 тисяч доз вакцини доставлять до України протягом 30 днів після офіційної реєстрації вакцини.

Як повідомляли «Кримські новини», 15 грудня Верховна Рада ухвалила в другому читанні та в цілому бюджет України на 2021 рік, в якому передбачено створення спецфонду щодо вакцинації населення та запобіганню поширенню пандемії.

МОЗ 22 грудня опублікувало план імунізації населення від коронавірусної інфекції COVID-19.