Україна не залишить кримських татар сам на сам з їх проблемами. Зеленський взяв участь в церемонії відкриття Єдиного центру кримськотатарської діаспори в Анкарі

Новини
Ольга Веснянкадля QHA
07 Серпня 2019, 18:10
Ольга Веснянкадля QHA
07 Серпня 2019, 18:10

Україна не втомиться привертати увагу міжнародної громадськості до репресій в Криму і уважно вивчати проблеми кримських татар і переселенців.

Про це в Анкарі на церемонії відкриття Єдиного центру кримськотатарської діаспори заявив президент України Володимир Зеленський, який здійснює робочий візит до Туреччини.

Глава держави запевнив, що влада уважно вивчає проблеми кримськотатарських переселенців, які змушені були покинути Крим через російську агресію, і не залишать переселенців один на один з їх проблемами.

Зеленський пообіцяв, що найближчим часом на законодавчому рівні буде затверджено положення, яке спростить отримання дозволу для відвідування Криму кримським татарам, які є громадянами Туреччини.

Ми розуміємо, як важливо для вас відвідувати родичів і рідну землю, - підкреслив президент.

Глава держави торкнувся теми депортації кримськотатарського народу і заявив, що Росія і сьогодні вдається до репресій проти кримських татар, проводячи обшуки, арешти, забороняючи вшановувати пам'ять жертв депортації 18 травня 1944 року.

Я точно знаю, що Крим повернеться в Україну, роз'єднані кримськотатарські родини зберуться за одним столом і пісня «Ей, гузель Крим», буде звучати тільки як пам'ять про всі важкі випробування, які випали на долю вашого народу, - сказав Зеленський.

QHA media писало, що президента Володимира Зеленського в Туречинні супроводжують лідер кримськотатарського народу Мустафа Джемілєв, голова Меджлісу кримських татар Рефат Чубаров та новообраний народний депутат Рустем Умеров.