Україна отримала понад 17 млрд. євро після анексії Криму - Верховний представник ЄС

Новини України та світу
Асіф АлієвQHA
05 Січня 2022, 19:26
Асіф АлієвQHA
05 Січня 2022, 19:26

Європейський Союз після анексії Криму надав України понад 17 млрд. євро.

Про це сьогодні на брифінгу заявив Верховний представник Європейського Союзу з питань закордонних справ та безпекової політики Жозеп Боррель, який сьогодні відвідував Харків.

Боррель зазначив, угода про Асоціацію, яку ЄС підписав з Україною, є найбільш амбітною та найбільш комплексну угоду яку ЄС підписував коли небудь підписував з яку-небудь країною світу.

Разом з тим головною темою візиту Борреля було питання безпеки України. Він зазначив, що питання безпеки Європи та України — це те питання яке стосується українців та європейців.

«От чому ми тут у першу чергу, щоб наголосити на повній підтримці ЄС суверенітету, незалежності, територіальній цілісності України. Ми тут щоб працювати разом над деескалацією ситуації наша головна мета зниження напруги це має відбуватися як через перемовини так і шляхом твердих заяв про нашу підтримку України. Що ми ідемо з Україною рука об руку пліч о пліч», - сказав він.

Представник ЄС наголосив, що будь яка нова військова агресія РФ буде мати масштабні наслідки та величезну ціну.

«Не може бути безпеки Європи без безпеки України. Будь яке обговорення питань безпеки ЄС мають відбуватися за участю України та ЄС, всі питання мають оговорюватися за участю України», - підкреслив він.

Верховний представник Європейського Союзу з питань закордонних справ та безпекової політики наголосив на повній підтримці ЄС суверенітету, незалежності, територіальній цілісності України.

Зазначимо Жозеп Боррель сьогодні також побував у зоні ООС у Станіці Луганська та на власні очі побачив наслідки російської агресії.

Раніше голова МЗС України Дмитро Кулеба заявив, що ЄС нині працює над жорсткими економічними санкціями, які дозволять стримати РФ від нової хвилі війни в Європі. За словами Кулеби, головний виклик — це досягнення консенсусу всередині ЄС.