«Україна отримає 31 мільйон євро на зміцнення потенціалу ЗСУ», - Кулеба

Новини України та світу
Ліна Тимошина
03 Грудня 2021, 12:09
Ліна Тимошина
03 Грудня 2021, 12:09

У рамках рішення ЄС про приєднання України до Європейського фонду забезпечення миру, Україна отримає 31 мільйон євро. Про це повідомив міністр закордонних справ Дмитро Кулеба у відеозверненні на сторінці у Фейсбук після засідання Ради міністрів ОБСЄ у Швеції.

Приєднання України до європейського фонду забезпечення миру і отримання цих грошей для збройних сил України для зміцнення нашої обороноздатності і було головною темою моїх переговорів з Європейською комісією і країнами-членами, - зазначив Кулеба.

Очільник МЗС у Твіттер уточнив, що пакет допомоги включатиме надання матеріально-технічної допомоги для розвитку потенціалу Збройних сил України.

Кулеба розповів також, що країни-партнери дають зрозуміти Росії про наслідки військової операції проти України. І це є дуже чітким сигналом, що РФ має "подумати двічі, а то й тричі перш ніж ухвалювати будь-яке рішення військового характеру». Також низка країн світу ведуть предметну розмову щодо конкретних економічних санкцій, які ввійдуть до пакета стримування Росії. Робота ведеться за трьома напрямками.

Перший - чітка комунікація Росії по всім каналам, відкритим і закритим, про те, що військова операція на території України матиме для неї непоправні наслідки. Друге - розробка санкційного пакета, який буде миттєво застосований, у разі якщо Росія вдасться до військової операції. Ці санкції будуть дуже важкі для неї економічно. І третє - це поглиблення військово-технічного співробітництва з Україною для зміцнення нашої обороноздатності», - розповів Кулеба.

Як повідомляли QIRIM.News, міністр закордонних справ України Дмитро Кулеба провів окремий захід “Кримська платформа: Рух вперед” на полях 28-го засідання Ради міністрів закордонних справ ОБСЄ.