Україна подала новий міждержавний позов проти Росії

Новини України та світу
Ірина Требунських
23 Лютого 2021, 15:25
Ірина Требунських
23 Лютого 2021, 15:25

Україна подала нову міждержавну заяву проти Росії через організацію нею низки резонансних замахів і замовних вбивств як на території України, так і на території держав-членів Ради Європи. Про це повідомляють у Мін'юсті.

Зазначається, що РФ вже тривалий час застосовує тактику терору за допомогою політичних вбивств як у своїй країні, так і на території інших держав — зокрема і на окупованих територіях України. Міністр юстиції Денис Малюська підкреслив, що на території України спецслужби Російської Федерації та завербовані ними особи здійснили низку замахів та вбивств, які викликали значний резонанс в українському суспільстві.

Водночас Кремль не лише не проводить ефективного розслідування, а й намагається перекласти відповідальність за такі злочини на інші держави, у тому числі на Україну.

Це є зухвалим порушенням Росією міжнародно-правових зобов’язань, зокрема права на життя, що гарантоване статтею 2 Конвенції про захист прав людини і основоположних свобод. Саме про порушення цього положення Конвенції скаржиться Україна у новій міждержавній справі проти Росії, — уточнив Малюська.

Заступник міністра юстиції — уповноважений у справах Європейського суду з прав людини Іван Ліщина додав, що у цій справі щодо політичних вбивств уряд України звертається до ЄСПЛ з вимогою визнати проведення Росією цілеспрямованої політики фізичного знищення осіб, котрі, на думку РФ, «становлять загрозу її безпеці».

Нагадаємо, Європейський суд з прав людини запропонував уряду України вступити у справу через виселення Кримської єпархії Православної церкви України з окупованого Криму. Це перша справа ЄСПЛ, яка порушує низку питань пов’язаних з порушенням права на релігійну свободу.

Як повідомляли «Кримські новини», 14 січня ЄСПЛ оголосив рішення, яким визнав прийнятною справу Україна проти Росії (щодо Криму) та перейшов до розгляду справи по суті.