Україна придбає у Туреччини партію безпілотників. Вони можуть нести ракетний заряд

Новини України та світу
Євген БерезовськийQHA
14 Січня 2019, 14:36
Фото: ukroboronprom.com.ua
Євген БерезовськийQHA
14 Січня 2019, 14:36

Україна підписала угоду про закупівлю для Збройних сил країни ударних турецьких безпілотників Bayraktar TB2.

Про це повідомив президент України Петро Порошенко у Twitter.

Очільник держави зазначив, що Київ продовжує переозброювати українську армію сучасними зразками, які відповідають стандартам НАТО.

У свою чергу, турецька компанія Baykar, що випускає
ці безпілотники, висловила подяку Порошенку українською мовою.

У Росії ця угода викликала негативну реакцію. В інтерв'ю «Коммерсанту» спікер російського МЗС Марія Захарова заявила, що постачання зброї до України не мають погіршувати "внутрішньоукраїнську кризу".

Двостороннє військово-технічне співробітництво — прерогатива суверенних держав. Проблема у тому, що Україна переживає внутрішню збройну кризу, по суті, громадянську війну. Ця внутрішня криза має міжнародний вимір, так як посередниками у врегулюванні виступає низка країн і міжнародних організацій, які однозначно виступили за винятково мирний спосіб її вирішення.

Безпілотники Bayraktar TB2 — досить нова розробка, яка була вперше застосована самою Анкарою лише у 2016 році — під час операції проти бійців «Робітничої партії Курдистану» (визнана Анкарою терористичною) на турецько-іракському кордоні.

Вони відрізняються здатністю нести керований ракетний заряд і можуть знаходитися в автономному режимі польоту більше доби.

Раніше міністр оборони України Степан Полторак заявив, що в Україні стартувало серійне виробництво ракетної системи залпового вогню «Вільха». За словами міністра, також на закупівлю нових зразків військової техніки уряд виділив 4 млрд грн.