«Україна продовжує працювати над тим, щоб РФ замість ультиматумів припинила агресію на Донбасі та деокупувала Крим», - Кулеба

Новини України та світу
Ліна Тимошина
13 Січня 2022, 17:04
Ліна Тимошина
13 Січня 2022, 17:04

В ОБСЄ пролунала консолідована міжнародна підтримка України в умовах військового тиску та неправомірних ультиматумів з боку РФ. Про це заявив міністр закордонних справ України Дмитро Кулеба за підсумками засідання Постійної Ради ОБСЄ 13 січня, повідомляє пресслужба МЗС.

Очільник МЗС зазначив, що партнери повністю поділяють позицію України. Принципи ОБСЄ, зафіксовані в Гельсінському кінцевому акті, є непорушними, включно з правом держав вільно обирати, частиною якої організації чи союзного договору бути.

Маючи підтримку партнерів, Україна продовжує працювати над тим, щоб Російська Федерація замість ультиматумів на тему європейської безпеки почала добросовісно виконувати Гельсінський декалог: припинила агресію на Донбасі, деокупувала Крим, вжила реальних кроків з врегулювання решти створених нею тривалих конфліктів на просторі ОБСЄ, а саме в Грузії та Молдові. У цьому ж контексті нагадую, що згідно з основоположними документами ОБСЄ Російська Федерація зобов’язалася «не розглядати будь-яку частину регіону ОБСЄ як сферу свого впливу, - сказав Кулеба.

Міністр додав, що Україна продовжить активну роботу з партнерами над втіленням комплексного пакета стримування Російської Федерації від нової хвилі війни в Європі, який вже почав діяти.

Нагадаємо, 13 січня у штаб-квартирі ОБСЄ у Відні розпочалося засідання Постійної ради ОБСЄ.

Як повідомляли QIRIM.News, 12 січня у Брюсселі відбулося засідання Ради Росія - НАТО. Генеральний секретар НАТО Єнс Столтенберг на пресконференції після засідання заявив, що члени НАТО не погодилися на вимоги РФ щодо не розширення Альянсу.

Як повідомляли QIRIM.News, заступник глави МЗС РФ Олександр Грушко після засідання Ради Росія - НАТО заявив, що для деескалації "країни НАТО мають припинити будь-яке військове сприяння Україні".

Як писали QIRIM.News, 5 січня міністр закордонних справ України Дмитро Кулеба заявив, що ЄС нині працює над жорсткими економічними санкціями, які дозволять стримати РФ від нової хвилі війни в Європі.

Як повідомляли QIRIM.News, 21 грудня президент РФ Володимир Путін на колегії Міноборони за підсумками року сказав, що Росія готова вживати військово-технічних заходів, якщо НАТО наблизиться до її кордонів.