«Україна пропонує ухвалили резолюцію про засудження енергетичного терору», – Зеленський на засіданні Ради Безпеки ООН, скликаному після ракетних ударів РФ

Новини України та світу
Ліна Тимошина
24 Листопада 2022, 08:34
Фото: пресслужба ОПУ
Ліна Тимошина
24 Листопада 2022, 08:34

Україна очікує на жорстку реакцію світу на сьогоднішній російський терор.

Про це заявив Президент Володимир Зеленський на засіданні Ради Безпеки ООН, скликаному після ракетних ударів РФ.

Ми чекаємо реакції партнерів. Ми чекаємо реакції друзів – не просто спостерігачів. Ми чекаємо реакції всіх тих, хто справді визнає Статут ООН. Ми робимо все, що можливо. Україна представила формулу миру. Світ її чув, - заявив Зеленський.

У відповідь на нашу формулу миру Росія крокує за пунктами своєї формули терору. Він розповів, що у місті Вишгороді 23 листопада вдень було влучання в житловий будинок, 35 людей постраждали, четверо загинули.

Це один з основних пунктів російської формули терору – ракети. Лише за один сьогоднішній день – майже 70 ракет проти нашої енергетичної інфраструктури. Є влучання, на жаль, і в житловий будинок. Лікарні, школи, транспорт, житлові райони – усе постраждало, - наголосив Зеленський.

Російський терор призвів до блекауту, причому не лише в Україні. У сусідній Молдові також зникло світло.Але ніде у світі не повинне зникнути розуміння, чого саме Росія хоче досягти такими ударами.

Енергетичний терор – це аналог застосування зброї масового ураження. Коли на вулиці мінусова температура, а десятки мільйонів людей унаслідок влучання російських ракет по енергооб’єктах залишаються без електрики, тепла й води, це очевидний злочин проти людяності, - заявив глава держави.

Зеленський закликав підтримати українську формулу миру! А також звернувся до партнерів по підтримку для захисту неба.

Нам потрібні сучасні та ефективні системи ППО й ПРО, і я дякую всім, хто вже допомагає. Що вам зараз може сказати представник держави-терориста? Що від їхніх ракет не страждають мирні люди? Все очевидно. Все надто очевидно, - зазначив Зеленський.

Президент зауважив, що Росія давно намагається перетворити Радбез ООН на майданчик для риторики. Але ж Радбез створювався як найпотужніший у світі майданчик для рішень і дій. І це можна продемонструвати.

Радбез має дати чітку оцінку вчинкам держави-терориста відповідно до розділу 7-го Статуту ООН. Україна пропонує, щоб Радбез ухвалив таку резолюцію – про засудження будь-яких форм енергетичного терору. Побачимо, чи зможе хтось у світі разом із Росією сказати, що терор проти цивільних людей – це нібито добре, - заявив Президент.