Україна просить Туреччину арештувати судно «Жибек Жоли», що вивозить зерно з окупованого Бердянська, - Reuters

Новини України та світу
Ліна Тимошина
03 Липня 2022, 14:35
Ліна Тимошина
03 Липня 2022, 14:35

Україна просить Туреччину затримати та арештувати судно "Жибек Жоли" під російським прапором, яке вивозить українське зерно з порту Бердянська. Про це повідомляє Reuters з посиланням на представника Міністерства закордонних справ України.

Представник МЗС України, посилаючись на інформацію, отриману від морської адміністрації країни, повідомив, що судно «Жибек Жоли» дедвейтом 7146 тонн завантажило перший вантаж із близько 4500 тонн зерна з Бердянська, яке, за його словами, належить Україні, - пише видання.

При цьому зазначається, що у листі від 30 червня до Міністерства юстиції Туреччини, Генеральна прокуратура України повідомила, що «Жибек Жоли» причетний до «незаконного експорту українського зерна» з Бердянська та прямував до Карасу, Туреччина, з 7 тис. тонн вантажу. І це більше, ніж зазначив чиновник.

ЗМІ пише, що Генпрокуратура України звернулася до Туреччини з проханням «провести огляд цього морського судна, вилучити зразки зерна для проведення судово-медичної експертизи, витребувати інформацію про місцезнаходження такого зерна», йдеться у листі. Та додається, що Україна готова провести спільне розслідування з турецькою владою.

Як повідомляли QIRIM.News, судно під російським прапором «Жибек Жоли» стало на якірну стоянку біля порту Карасу.