Україна розширює військове співробітництво з Великою Британією

Новини України та світу
Тетяна Нікішина
21 Квітня 2021, 11:12
Тетяна Нікішина
21 Квітня 2021, 11:12

19-20 квітня 2021 року відбувся візит головнокомандувача Збройних сил України (ЗСУ) генерал-полковника Руслана Хомчака до Великої Британії, під час якого він зустрівся з начальником штабу оборони Великої Британії генералом сером Ніколасом Картером.

Про це повідомляє пресцентр ЗСУ.

Під час зустрічі сторони обговорили питання розвитку військового співробітництва між Збройними силами України та Великої Британії. Зокрема, досягли домовленості про розширення навчально-тренувальної операції «ORBITAL» до місії з обміну досвідом та підписали відповідну технічну угоду. Це створює додаткові можливості для розвитку Збройних сил України, передусім у підготовці Військово-Морських сил, Сухопутних військ, Повітряних сил і Сил спеціальних операцій.

Сер Ніколас Картер наголосив на тому, що в рамках двостороннього військового співробітництва військовослужбовці Збройних сил Великої Британії підготували понад 20 тисяч військовослужбовців Збройних сил України.

Британська сторона також очолює ініціативу підготовки Військово-Морських сил Збройних сил України та підтримує оборонну реформу в Україні, — зазначив Начальник штабу оборони Великої Британії.

Головнокомандувач Збройних сил України подякував британській стороні за допомогу, яку надають британські інструктори та стратегічні радники у підвищенні бойових спроможностей Збройних сил України щодо їхньої підготовки.

Така допомога сприяє набуттю взаємосумісності із силами Альянсу, що є одним із наших головних завдань, — сказав Хомчак.

Досягненню Україною військових критеріїв членства в НАТО також сприяє участь у спільних військових навчаннях і багатонаціональних операціях з підтримання миру та безпеки.

Головнокомандувач Збройних сил України наголосив на внеску України у захист євроатлантичного безпекового простору.

Восьмий рік поспіль Збройні сили України захищають незалежність і євроатлантичний вибір нашої країни. За нього ми платимо кров’ю своїх кращих синів і доньок. Здійснивши вторгнення в Україну, Кремль порушив не тільки нашу територіальну цілісність і суверенітет — він зруйнував систему євроатлантичної безпеки. Тому питання стримування і відсічі російської збройної агресії є питанням геостратегічного значення. Я дякую, що у Великій Британії це розуміють і підтримують нас, — сказав головнокомандувач.

У свою чергу сер Ніколас Картер запевнив, що Велика Британія продовжує підтримувати незалежність, суверенітет і територіальну цілісність України.

Головнокомандувач Збройних сил України висловив вдячність керівництву оборонного відомства Великої Британії за підтримку спільно з іншими країнами Альянсу безпеки Чорноморського регіону.

Дієва підтримка Великої Британії особлива важлива на тлі зростаючої воєнної загрози з боку Росії. Це сигнал українській нації, що ми не одні перед обличчям агресора. І це сигнал противнику, що, маю надію, стане додатковим фактором стримування російської агресії, — зазначив Хомчак.

Як повідомляли «Кримські новини», упродовж минулої доби, 20 квітня, збройні формування Росії та її найманці дев’ять разів порушили домовленості щодо повного припинення вогню.