«Україна щотижнево розширює свої міжнародні зв'язки, щоб отримати все необхідне для якнайшвидшого завершення війни», – Зеленський

Новини України та світу
Ліна Тимошина
23 Травня 2022, 08:44
Фото: пресслужба ОПУ
Ліна Тимошина
23 Травня 2022, 08:44

Лінія співпраці – Україна – Польща, Україна – Британія дійсно була дуже дієвою і залишається такою впродовж цієї війни. Про це сказав у відеозверненні Президент України Володимир Зеленський. Він зазначив, що ще 3 травня, у Верховній Раді в онлайн-форматі виступав Прем'єр-міністр Великої Британії Борис Джонсон. А 22 травня – вже особисто був Президент Польщі Анджей Дуда.

Я радий відзначити, що українсько-польські відносини нарешті – на абсолютно чистій, щирій основі, без будь-яких чвар і старої конфліктної спадщини. Це – досягнення. Історичне досягнення наших народів. І я бажаю, щоб братерство між українцями й поляками зберігалося завжди. Як я сказав про це сьогодні перед депутатами: щоб наша єдність, єдність українців і поляків, була сталою величиною, яку нікому не порушити, - заявив Зеленський.

Президент розповів, що говорили з Дудою і про оборонну підтримку для України, й про посилення санкцій проти Росії. І про те, яких кроків потребуємо, щоб реалізувати нашу спільну мету – повноправне членство України у ЄС.
Ввечері 22 травня Зеленський говорив з Премʼєр-міністром Британії Борисом Джонсоном.

Розказав Борису про нашу зустріч, про переговори, про ситуацію на полі бою. Шукаємо, як збільшити обсяг нашого експорту, передусім агропродукції. А також обсяг імпорту пального в Україну, - сказав Зеленський.

Очільник держави повідомив, що готується розпочати новий тиждень – максимальної дипломатичної активності в інтересах нашої держави. У графіку й велика кількість контактів на двосторонньому рівні з представниками різних держав і міжнародних організацій.

Наша держава щотижнево розширює свої міжнародні зв'язки, щоб отримати все необхідне для якнайшвидшого завершення війни, - наголосив Зеленський.

Відбудеться нова зустріч представників держав-партнерів – «Рамштайн-2», якщо називати цю групу за місцем першої зустрічі в Німеччині.

Очікуємо нових корисних рішень для нашої оборони, - зауважив Зеленський.