Україна співпрацюватиме з Туреччиною для створення сучасної зброї та військової техніки

Новини України та світу
Хельга Полтавка
14 Січня 2021, 11:50
Хельга Полтавка
14 Січня 2021, 11:50

Україна і Туреччина мають потенціал для співпраці у сфері оборони.

Про це заявив міністр з питань стратегічних галузей промисловості України Олег Уруський в інтерв'ю турецькому агентству «Анадолу».

Україна дуже зацікавлена ​​в тому, щоб реалізувати ці плани вже в найближчому майбутньому, — зазначив Уруський.

Міністр з питань стратегічних галузей промисловості вказав, що українські підприємства активно співпрацюють з такими турецькими компаніями, як «Aselsan», «Rocketsan», «Havelsan», MKEK, «Delta Defense», «Baykar Makina» і багатьма іншими.

«Поки першим кроком є ​​створення спільних підприємств або співпраця окремих компаній наших країн у сфері виробництва і поставок безпілотної авіації, силових установок для бронетехніки, турбін і авіадвигунів, а також у ракетобудуванні й кораблебудуванні. Тут ми бачимо загальний інтерес, адже є можливості доповнювати один одного при створенні сучасних зразків озброєння і військової техніки», — сказав Уруський.

Він додав, що наприкінці 2020 року підписано угоду щодо будівництва корветів типу ADA для ВМС України.

«Крім того, раніше було підписано кілька угод про передачу технологій виробництва ударних безпілотних авіаційних комплексів для потреб наших ЗСУ. Плюс цих угод в тому, що вони припускають залучення українських підприємств, а це нові робочі місця і вирішення багатьох внутрішніх соціально-економічних питань», — зазначив Уруський.

Як повідомляли «Кримські новини», у листопаді 2020 року командувачі Повітряних сил Туреччини та України досягли нових домовленостей.