Україна сподівається на приєднання ООН до Кримської платформи - МЗС

Новини України та світу
Ліна Тимошина
25 Жовтня 2021, 09:54
Ліна Тимошина
25 Жовтня 2021, 09:54

У 76-ту річницю заснування Організації Об’єднаних Націй Україна як одна із держав-засновниць ООН підтверджує відданість засадам сучасного світоустрою, закладеним у положеннях Статуту ООН. Про це йдеться у повідомленніпресслужби МЗС України. Там зазначили, що Україна сподівається на приєднання ООН до Кримської платформи.

Враховуючи роль ООН у питаннях деокупації Криму, зокрема у контексті ухвалених Генеральною Асамблеєю ООН резолюцій щодо територіальної цілісності України, проблеми мілітаризації Криму та щодо захисту прав людини в Криму, Україна сподівається на приєднання ООН до Кримської платформи", - наголосили в МЗС.

При цьому Україна розраховує на більш активний та конструктивний підхід з боку керівництва ООН до питань протидії триваючій військовій агресії РФ проти України.

З метою захисту норм та принципів міжнародного права 23 серпня 2021 року Україна спільно з 46 державами та міжнародними і регіональними організаціями створила Кримську платформу – новий міжнародний формат, спрямований на деокупацію Криму та протидію гібридній агресії з боку Росії", - зазначили у зовнішньополітичному відомстві.


В МЗС повідомили також, що нагальним напрямом діяльності ООН в Україні є підтримка процесів відновлення та миробудівництва в Донецькій та Луганській областях задля мирної та безпечної реінтеграції окупованих територій та їхніх мешканців, розбудови сталого миру та неповторення окупації.

Як повідомляли QIRIM.News, 16 вересня міністр закордонних справ України Дмитро Кулеба повідомив, що ООН проігнорувала «Кримську платформу» і не була на саміті представлена. Це відбулося з політичних мотивів.

Нагадаємо, 23 серпня у Києві відбувся перший міжнародний саміт «Кримської платформи». У ньому взяли участь представники 45 країн світу. Головними питаннями, порушеними під час саміту, була консолідація міжнародної політики навколо невизнання будь-якої зміни статусу Криму, а також посилення санкцій проти країни-агресора Росії.