«Україна відреагує санкціями на білоруські літаки в Криму» — Джеппар

Новини України та світу
Ірина Требунських
02 Червня 2021, 19:13
Еміне Джеппар. Фото з Facebook
Ірина Требунських
02 Червня 2021, 19:13

Україна негайно відреагує санкціями, якщо літак хоч однієї білоруської авіакомпанії потрапить на тимчасово окупований Росією Крим. На цьому перша заступниця міністра закордонних справ Еміне Джеппар наголосила у коментарі «Укрінформу».

Так вона прокоментувала заяву голови режиму в Білорусі Олександра Лукашенка щодо звернення до Володимира Путіна про відкриття авіасполучення з Кримом.

Ми діятимемо миттєво проти будь-яких спроб легітимізувати окупацію Криму Росією, проти будь-яких намагань нав’язати контакти з так званими «ЛНР» чи «ДНР», — сказала вона.

Заступниця міністра підкреслила, що закриття авіасполучення держав з Білоруссю є безпековим, а не політичним рішенням.

«Цю «канітель і провокації», як висловився Лукашенко, затіяла не Україна, а сама білоруська влада, очевидно, за сценарієм Кремля. Якщо Лукашенко хоче посилити власну міжнародну ізоляцію, це його вибір, але не вибір дружнього Україні білоруського народу», — додала політикиня.

Нагадаємо, Україна припинила авіасполучення з Білоруссю від 26 травня. 

Як повідомляли «Кримські новини», Олександр Лукашенко під час наради говорив про український Донбас, нібито це територія Росії, терористів з незаконних збройних формувань називав «громадянами Донбасу».