«Україна є пріоритетною державою для розшифрування чорних скриньок збитого «Боїнга» — посол Ірану Мораді

Новини України та світу
Ірина Требунських
03 Червня 2020, 17:47
Євген Єнін (ліворуч) та Манучехр Мораді
Ірина Требунських
03 Червня 2020, 17:47

Іран готовий до діалогу з Україною у правовій, технічній та політичній площинах задля врегулювання проблемних питань, пов’язаних з наслідками авіакатастрофи українського «Боїнга» під Тегераном. Про це заявив посол Ісламської Республіки Іран в Україні Манучехр Мораді під час зустрічі із заступником міністра закордонних справ України Євгеном Єніним.

Головною темою зустрічі був комплекс питань, пов’язаних зі збиттям іранською ракетою 8 січня під Тегераном пасажирського літака «Боїнг-737» рейсу PS 752 авіакомпанії МАУ.

Україна розглядається Іраном в якості пріоритетної держави у контексті проведення розслідування та розшифрування чорних скриньок збитого літака, — повідомив Мораді.

Посол також зазначив, що поширена деякими іранськими ЗМІ інформація, що бортові самописці нібито через «затягування» українською стороною переговорного процесу передадуть для розшифрування Франції — не відповідає дійсності.

У свою чергу Єнін розповів про перебіг формування офіційної делегації України на перемовинах з Іраном і пообіцяв, що команду переговорників представлять вже найближчим часом.

Як повідомляло QHA media, попередньо МЗС України викликало для розмови посла Ісламської республіки Манучехра Мораді через нові спроби Ірану завдати шкоди розслідуванню катастрофи авіалайнера МАУ, збитого поблизу Тегерана іранською ракетою.

Нагадаємо, 8 січня у результаті авіакатастрофи українського літака поблизу Тегерана загинули усі 176 пасажирів та члени екіпажу, серед яких 11 громадян України — дев’ять членів екіпажу і двоє пасажирів. Більшість пасажирів були громадянами Ірану та Канади.

11 січня президент Ірану Хасан Рухані заявив, що літак МАУ був збитий іранською ракетою «земля-повітря».