Україна закликала ОБСЄ приділити увагу питанню свободи пересування через адмінмежу з окупованим Кримом - Цимбалюк

Новини України та світу
Ліна Тимошина
24 Вересня 2021, 09:43
Ліна Тимошина
24 Вересня 2021, 09:43

Україна закликала Спеціальну моніторингову місію ОБСЄ приділити увагу питанню свободи пересування через адміністративну межу з окупованим Кримом. Про це заявив Постійний представник України при міжнародних організаціях у Відні Євгеній Цимбалюк під час засідання Постійної ради ОБСЄ, повідомляє Укрінформ.

Під прикриттям обмежень на поїздки через COVID-19 російська окупаційна адміністрація жорстко обмежила пересування для громадян України в Крим та з Криму. І це також те, на що слід звернути увагу СММ. Ми очікуємо, що Місія продовжить роботу над своїм минулим тематичним звітом щодо свободи пересування через адміністративну межу з Кримом, який видавався у червні 2015 року", - заявив Цимбалюк.

Також Цимбалюк повідомив, що залучення до голосування на виборах до російської Держдуми громадян України з окупованого Криму і частини Донбасу, є порушенням зобов’язань Росії в рамках ОБСЄ та ставить під сумнів легітимність цих виборів.

Москва давно використовує виборчі процедури для втручання у внутрішні справи суверенних держав та підриву їхньої територіальної цілісності. Список довгий, починаючи від фейкового референдуму в Криму у 2014 році й завершуючи голосуванням щодо внесення змін до конституції у 2020 році. Не стали винятком і останні вибори до Державної думи Росії", - сказав Цимбалюк.

Постійний представник України при міжнародних організаціях наголосив, що примус українських громадян, яким незаконно видали російські паспорти для голосування на виборах у Держдуму РФ, є черговим актом агресії РФ проти державного суверенітету та територіальної цілісності України.

Результати цих виборів є юридично нікчемними. Ми закликаємо держави-учасниці утриматися від контактів з незаконно обраними представниками держави-окупанта, не допускати їх включення до складу російських делегацій у парламентських асамблеях, а також притягнути до відповідальності осіб, відповідальних за підготовку виборів», - підкреслив Цимбалюк.

Як повідомляли «Кримські новини» 17 вересня, Україна закликала світ не визнавати російські вибори в Держдуму в окупованому Криму