Україна закликала владу Німеччини розслідувати напад на могилу Бандери

Новини України та світу
Тетяна Нікішина
22 Березня 2021, 14:25
Тетяна Нікішина
22 Березня 2021, 14:25

Посол України в Німеччині Андрій Мельник закликав владу німецької Баварії розслідувати напад на могилу провідника ОУН Степана Бандери, про який стало відомо на початку березня.

Мельник написав у своєму Twitter, що обговорив телефоном вандалізм на могилі Бандери з міністром внутрішніх справ Баварії Йоахимом Геррманном і президентом поліції Томасом Гампелем.

Закликав владу і правоохоронців серйозно розслідувати варварський напад на могилу Степана Бандери, щоб знайти і покарати всіх винних у цьому підлому злочині, — повідомив посол.

7 березня Мельник повідомив, що могилу українського націоналіста і провідника ОУН Степана Бандери в Мюнхені облили невідомою речовиною.

Це не перший випадок вандалізму на могилі Бандери. У попередні роки їх трапилася низка.

У серпні 2014 року невідомі підірвали могилу. 20 листопада пам’ятник відновили.

У 2015 році на могилі сталися декілька випадків вандалізму.

У 2018 році пропагандист Грем Філіпс зірвав прапори з могили Степана Бандери.

Як повідомляли «Кримські новини», 22 січня 2010 року на урочистостях з нагоди Дня Соборності в Національній опері третій президент України Віктор Ющенко присвоїв провідникові Організації українських націоналістів Степанові Бандері звання Героя України з удостоєнням ордена Держави (посмертно). Присутні на урочистостях вітали вручення стоячи.