Україна закликає міжнародну спільноту вжити проти агресора невідкладних і жорстких заходів, - заява МЗС у зв’язку із рішенням Ради Федерації РФ щодо використання армії за кордоном

Новини України та світу
Ліна Тимошина
23 Лютого 2022, 12:42
Ліна Тимошина
23 Лютого 2022, 12:42

Визнання та підтримка Москвою так званих «Л/ДНР» у порушення суверенітету та територіальної цілісності України є міжнародно-протиправними та розцінюються Україною як акт збройної агресії. Про це йдеться у заяві МЗС України у зв’язку із рішенням Ради Федерації РФ щодо використання ЗС РФ за кордоном.


22 лютого Рада Федерації РФ дозволила використання збройних сил РФ за кордоном під приводом «захисту» російського населення на тимчасово окупованих територіях України в Донецькій та Луганській областях.

Міжнародне право забороняє агресію, а суверенітет і територіальна цілісність України забезпечені та гарантовані засадничими нормами та принципами міжнародного права та низкою основоположних міжнародних інструментів, в тому числі Статутом ООН, Гельсінський Заключним актом Наради з безпеки та співробітництва в Європі від 1975 року, Меморандумом про гарантії безпеки у зв’язку з приєднанням України до Договору про нерозповсюдження ядерної зброї від 1994 року, численними зобов’язаннями Росії за двосторонніми договорами між Україною та Російською Федерацією, - йдеться у заяві.


Україна закликає міжнародну спільноту вжити проти агресора невідкладних і жорстких заходів. Відсутність рішучих дій з боку міжнародної спільноти лише розв’язує руки Кремлю, зазначили в МЗС.

Якщо нам не вдасться зупинити російську агресію в Україні сьогодні, завтра військова потуга РФ буде застосована в будь-якому регіоні світу, - йдеться у заяві.

Як повідомляли QIRIM.News, 21 лютого президент Росії Володимир Путін підписав указ про визнання «незалежності» так званих «ЛНР» та «ДНР». Це рішення викликало засудження всьго світу.

Як повідомляли QIRIM.News,  Володимир Путін доручив ввести на окуповані східні території України російські війська для «підтримки миру».

Нагадаємо, 22 лютого Рада Федерації РФ ухвалила рішення щодо використання ЗС РФ за кордоном.